אימון אישי

אימון אישי - מהו?

אימון אישי, coaching, הינו תהליך אשר נועד להעצים את האישה העוברת אותו. מטרות האימון האישי הן לגלות ולמצות את הפוטנציאל והיכולות שיש בכל אישה, ולזהות ולהסיר את המחסומים והמכשולים המונעים ממנה להגשים את שאיפותיה. האימון האישי מתאים לכל אישה הרוצה לעשות שינוי בחייה, אולם עצם הצלחתו תלוי בנכונות האישה להתמסר לתהליך ולהתמיד בו. לכן, חשוב לדעת כי באימון אישי אין פתרונות קסם ונוסחאות להצלחה, אלא עבודה מעשית קשה ומאתגרת.

ישנם סוגים רבים של אימון אישי: אימון אישי להעצמת נשים, אימון אישי להעלאת הביטחון העצמי, אימון אישי להגשמת חלומות ומימוש מטרות, אימון לקריירה, אימון לבריאות, אימון עסקי, אימון לתזונה ודיאטה ועוד. כמו כן, ישנן דרכים שונות בהן ניתן לעבור את תהליך האימון האישי: במפגשים פיזיים, בשיחות טלפון או בהתכתבות. יתרון הכתיבה הוא בכך שהיא מאפשרת למקד את מטרות האימון ולהעלות את המודעות העצמית של המתאמנת.

תפקיד המאמן האישי

תפקיד המאמן האישי הוא להקשיב ולשקף את רגשותיך, לעזור לך ליצור בהירות בחייך ולשמש סמן דרך עבורך. המאמן האישי עוזר לך לגלות את החסמים ונקודות החולשה שלך המונעים ממך להצליח, לזהות את כישוריך ואת הפוטנציאל הטמון בך, למקד אותך לעבר מטרות מוגדרות ולתת לך את הכלים להצליח להשיגן.

המאמן האישי אינו מייעץ ואינו נותן תשובות לבעיותיך. הוא גם אינו שופט או מבקר אותך. הוא משקף אותך ומביא אותך למצוא את הכוחות הפנימיים הנמצאים בך.

אימון אישי - התהליך

במהלך תהליך האימון האישי המתאמנת מתבוננת על חייה, רואה איפה היא נמצאת היום ויוצרת בהירות בחייה. בשלב השני מגדירים מטרות בצורה מדויקת ומתווים את הדרך להשגתן. תהליך האימון חושף את הרצונות והשאיפות של המתאמנת ואת החסמים והמעכבים שמונעים ממנה להגיע אליהם. הגילויים שעולים מהאימון הם מדהימים והתהליך כולו מעצים ומחזק. המתאמנת רוכשת כלים המסייעים לה בחיי היומיום, אשר נשמרים גם לאחר סיום האימון, ללא תלות במאמן. ההצלחה היא כולה של המתאמנת ובאפשרותה לחזור עליה שוב ושוב.