ניקוי רעלים: הגוף שלך יגיד לך תודה

רוב הסיכויים שאת מודעת לעובדה שגופך צובר רעלים ופסולת, ממגוון רחב של סיבות – תזונה לא מאוזנת, חוסר בפעילות גופנית, עישון ואלכוהול, זיהום אוויר, מתח נפשי... והרשימה יכולה להימשך.

ניקוי רעליםהבשורה המשמחת היא שיש מה לעשות בנדון. אומנם שמירה על אורח חיים בריא היא הכרח העומד בפני עצמו בכל מצב, אבל תמיד אפשר לקחת הפסקה מהמרוץ המטורף של החיים – ולפנק את גופך עם תהליך מקיף של ניקוי רעלים. הנה שלושה שלבים עיקריים בדרך לנפש בריאה בגוף נקי, חטוב ואנרגטי.

אכילה נכונה

אפשר ורצוי לשנות את הרגלי האכילה הנוכחיים שלנו בתהליך מדורג, עד ליצירת הרגלי אכילה קבועים. כדאי ומומלץ לוותר על קפה ומשקאות תעשייתיים, ביצים, בשר וגבינות, להימנע מאוכל מטוגן, משומר ומעובד ולהתמקד בתפריט המבוסס רובו ככולו על מזון מן הצומח, המחולק ל-6 ארוחות קטנות ביום – קטניות, דגנים, עלים ירוקים, ירקות ופירות. בנוגע ללחם, מומלץ לצרוך לחמים מקמחים מלאים.

אם ניתן להימנע מסוכר או לפחות לצמצם את צריכתו – במיוחד במשקאות תוססים וממותקים – עשינו לעצמנו ולגופנו טובה גדולה. במקביל מומלץ לשתות הרבה מים (2 ליטר ביום) או חליטות צמחים. לחילופין ניתן להתמקד בצום מיצים העשויים ירקות ופירות (יום בשבוע).

פעילות גופנית

יש להניח שאת לא צריכה הרצאה על נפלאות הפעילות הגופנית. ובכל זאת, כדאי לדעת שהנעת הגוף תורמת לא רק לכושר הגופני שלנו ולמשקל תקין, אלא גם לניקיון הגוף מכל מיני חומרים מזיקים – אם באמצעות הזעה, אם באמצעות תנועה המשחררת את מערכת העיכול לעשות את עבודתה ואם בצורות אחרות.

ממש לא חייבים להפקיד את מיטב כספנו בחדרי כושר מפוארים, ולקחת מאמן אישי שיישב לנו על הראש. מספיק לעשות הליכה מהירה 4 עד 5 פעמים בשבוע, לפחות חצי שעה בכל פעם – ואנו כבר תורמים לכושר הגופני, לבריאות הנפש ולניקוי הגוף מרעלים המצטברים בו כדרך קבע.

שטיפת מעיים

לפני שאתן מכווצות גבינים בבהלה, דעו לכן שתהליך הקולון הידרותרפיה, כפי שהוא נקרא בלעז, מאפשר למעיים להתנקות לא רק מפסולת ארעית הבאה ויוצאת מדי יום, אלא גם מכזו הנדבקת לדפנות המעי ונסחבת איתנו לכל מקום. זו הפסולת שגורמת לנו להרגיש נפוחים, כבדים ומעופצים אחרי כל ארוחה, והיא זו שקשה יותר להסיר.

בתהליך עדין מאוד של חוקן, עם צינורית דקה, גמישה וכמט בלתי מורגשת, מוחדרים לגוף מים מטוהרים הממלאים את המעי. הנוזלים מרככים את כל הפסולת שהצטברה בפנים, ובדרכם חזרה אל הצינורית מנקים את כל הרעלים אל מחוץ לגוף. סדרה של כמה טיפולים כאלה מנקה את הגוף ביעילות מכמה קילוגרמים של פסולת, ומותירה אותנו קלים ואנרגטיים. יש הטוענים שטיפולי חוקן אף מסייעים במניעת סרטן המעי הגס, כך שעל הדרך אנחנו יכולים להרוויח תועלת נוספת.

רגע לפני סיום

חשוב להבין שלא כולם יכולים להתמודד עם תהליך של ניקוי רעלים מהגוף, בטח לא כשמדובר בנשים בהריון או מיניקות, או בסובלים מהפרעות אכילה או ממחלה כלשהי. תהליך ניקוי הרעלים מהגוף דומה לעתים לגמילה מחומרים ממכרים, והוא עלול להיות מלווה בכאבי ראש, בעייפות מוגברת ובבעיות עור, עיכול ומשקל. זהו חלק מתהליך הניקוי ויש להיות מודעים לו.

בכל מקרה בו אינכם בטוחים, האחריות מוטלת עליכם להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך. זה בהחלט עדיף מאשר לגלות שניקוי מוגזם של הגוף עשה יותר נזק מאשר תועלת.

* התמונה באדיבות לייף קלין – ניקוי רעלים והכנה לקולונוסקופיה.