תהליך הפונדקאות לזוג נשוי

הליך הפונדקאות מאפשר להורים המיועדים להגשים חלום ולהביא ילד לעולם, זהו נושא מורכב מבחינה רפואית, משפטית ומוסרית. בישראל המחוקק קבע מהם התנאים להתקשרות בין הורים מיועדים לאם פונדקאית (אם נושאת), התנאים נקבעו בחוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), התשנ"ו-1996. חשוב לציין כי בישראל יכולים רק איש ואישה שהם בני זוג או אישה ללא בן זוג, לעבור את תהליך הפונדקאות. עבור זוגות חד מיניים ובמקרים אחרים ישנה אלטרנטיבה לעבור את הליך הפונדקאות במדינות ארצות הברית, קנדה ועוד, וזוגות רבים עוברים את ההליך גם במדינות כמו גיאורגיה מסיבות אחרות.

h2>הפונדקאות בישראל מותרת מתוקף חוק הסכמים לנשיאת עוברים בישראל הפונדקאות מותרת מתוקף החוק, כל עוד עומדים בקריטריונים שנקבעו. זוגות נשואים או אישה יחידנית תושבת ישראל יכולים לעבור את הליך הפונדקאות בארץ, כל עוד יש לאם המיועדת בעיות רפואיות שאינן מאפשרות לה להיכנס להריון או לשאת אותו.

כדי להתחיל את ההליך בישראל בני הזוג חייבים לקבל אישור זכאות מטעם ועדת הפונדקאות במשרד הבריאות. יש להגיש בקשה מסודרת ומפורטת עם מסמכים רפואיים ומסמכים נוספים, בשלב הראשון הוועדה בוחנת את זכאותם של ההורים המיועדים על פי דרישות החוק. בשלב השני, הוועדה מתכנסת כדי לבחון ולאשר את ההסכם שנחתם בין בני הזוג, כלומר ההורים המיועדים, לבין אם פונדקאית. .

ליווי מקצועי צמוד על ידי סוכנות המתמחה בהליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל

זוג נשוי שאינו יכול להביא לעולם ילד באופן טבעי ומעוניין לעבור תהליך פונדקאות בדרך כלל יפנה לסוכנות מקצועית המתמחה בהליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל. חשוב לזכור כי מעבר להתרגשות העצומה של בני הזוג, עליהם להתמודד עם ביורוקרטיה מתישה ומורכבת, ויש להליך המורכב גם היבטים רגשיים, פסיכולוגיים, משפטיים, הלכתיים וכמובן רפואיים.

סוכנות מובילה להורות באמצעות פונדקאות מספקת מעטפת שירותים רחבה ומותאמת אישית לזוג הנשוי, השירות כולל אבחון רפואי, אבחון פסיכולוגי, עריכת חוזה משפטי עם האם הנושאת ועוד. יש לדאוג להתאמה בין מאפייני הזוג הנשוי לאם הנושאת, זו מלאכת מחשבת המחייבת רגישות גבוהה, ידע מקצועי, ניסיון רב והכרות מעמיקה עם התהליך על כל מה שמשתמע מכך.

תהליך פונדקאות בישראל מבוסס על מספר שלבים כגון:

  • הכנת תיק והגשת בקשה לאישור עקרוני מהוועדה.
  • איתור אם פונדקאית.
  • אבחונים נחוצים כמו אבחון פסיכולוגי להורים המיועדים ולאם הנושאת, אבחונים רפואיים ועוד.
  • עריכת חוזה משפטי בין הזוג הנשוי לאם הפונדקאית.
  • הכנה לקראת הוועדה.
  • ליווי בהליכי ההפריה וההריון.
  • ליווי צמוד הכולל תמיכה נפשית להורים המיועדים ולאם הנושאת.
  • חשוב לציין כי בני הזוג יכולים לנסות לאתר אם נושאת בכוחות עצמם, עם זאת הניסיון מוכיח כי זו משימה כמעט בלתי אפשרית למי שאינו מכיר את התהליך והמורכבות שלו מבחינה הלכתית, משפטית ורגשית. לכן, מומלץ ליצור קשר עם סוכנות ותיקה ומוכרת ולקבל סיוע מקצועי לכל אורך הדרך, עד הגשמת החלום והרחבת המשפחה.