ספירולינה

ספירולינה נחשבת לאחד ממזונות "העל" הפופולאריים ביותר כיום. הכוונה במזון על היא למזון הכולל כמות גבוהה של רכיבים תזונתיים החיוניים לגוף, אך במקרים רבים נמצאים במצב של חסר. במקרה של הספירולינה, היא כוללת ריכוז גבוה של ויטמינים ומינרלים (B12, בטא קרוטון סידן וגם ברזל), 70% חלבון מלא (הכולל כמעט את כל חומציות האמינו החיוניות לגוף). בנוסף, היא ידועה בתכונות אנטי-דלקתיות ומחזקת את מערכת החיסון.

למרות שהספירולינה היא תוסף מזון טבעי לחלוטין (בדומה לאומגה 3, עליו ניתן לקרוא כאן) שלא עובר תהליכי עיבוד נוספים מעבר להפקתו הראשונית והצריכה שלו קלה ביותר (בשל העובדה שתאי האצה אינם מכילים תאית), חשוב לקנות אותו מיצרן מוכר וידוע, ועדיף בצורתו הטרייה ולא הקפואה (כיום ניתן להשיג אותה בצורה זו גם בארץ). תהליך הפקה שאינו מבוקר מספיק, עשוי להביא לריכוז גבוה של רעלים ומתכות.

חשוב להיוועץ עם רופא המשפחה בהתאם לרגישויות ספציפיות לפני שמתחילים לקחת ספירולינה בהריון. לדוגמה, מי שבמשפחתה יש היסטוריה של פנילקטונוריה (הצטברות של פנילאלנין בגוף) צריכה להיזהר במיוחד בגלל תכולת החלבון הגבוהה שבספירולינה.

בכל אופן, מכיוון שהספירולינה עשויה להשפיע על כל אחת באופן מעט שונה, רצוי לצרוך בהתחלה כמות קטנה ולעלות בהדרגה. הדבר נכון במיוחד אם מתחילים ליטול אותה בהריון.

יתרונות הספירולינה בהריון

מכיוון שהספירולינה כוללת כמויות גבוהות של ברזל, היא מסוגלת לתרום להשלמת החסרים שעשויים להתפתח אצל האם בתקופת ההיריון (אם כי עדיין חשוב לאכול מזונות המכילים ברזל ו-B12 בצורה סדירה).

מחסור בברזל לא רק גורם לתופעות לא נעימות בהריון כמו עייפות וחולשה, אלא במצבים קיצוניים עשוי אף לתרום ליצירת אנמיה אצל העובר. בספירולינה יש אנזימים שעשויה להיות להם השפעה חיובית על חילוף החומרים בגוף ולמנוע חלק מתופעות הלוואי הקשורות לעייפות.

באופן מפתיע, הספירולינה טובה גם לבריאות העור בזמן ההריון הודות לתכולת המינרלים הגבוהה, במיוחד אצל נשים שסובלות מפצעונים או יובש בעור.

האשלגן שבספירולינה יכול לעזור במניעה של בצקות ונפיחויות באזור הרגליים והידיים הנגרמות עקב המחסור בו. בנוסף, הסידן שבספירולינה תורם לבניית השרירים ובכך מונע התכווצויות וכאבים.

הספירולינה כוללת גבוהה של כלורופיל (בלעדיו היא אינה יכולה לשגשג). הכלורופיל ידוע בעצמו כמזון על ומיוחסות לו תכונות של ניקוי רעלים ומתכות מן הדם, זאת בנוסף לתפקודו כחומר אנטי-אוקסידנטי. (שאחרי הכול, הדם של העובר מגיע מהאם)

מעבר ליתרונות הבריאותיים, צריכת ספירולינה בצורת אבקה מאפשרת לשלב אותה עם מגוון משקאות ושייקים מכיוון שאין לה טעם לוואי והנוכחות שלה כמעט ואינה מורגשת כאשר משלבים אותה לדוגמה עם פירות הדר. היא גם יכולה להפחית מתחים וחרדות שהן תופעות נפוצות המתגברות במיוחד בתקופת ההיריון.