הדרכת הורים

מה עושים כשהילדה בת השתים עשרה עונה בחוצפה, מקללת ומרביצה? ומה עושים כשהילד בן החמש מגיב בהתקפי זעם כל פעם שהוא לא מקבל את רצונו? איך לנהוג כשהתינוק בן השנה וחצי אינו נרדם במיטתו ומתעורר פעמים רבות בלילה? מה לעשות כאשר הילדים כל הזמן רבים ביניהם? ואיך להצליח לגרום לילדים לשתף עמנו פעולה? הדרכת הורים באה לענות על שאלות אלו ועוד.

הורות היא ללא ספק העבודה המאתגרת, הקשה והחשובה ביותר שאנו עושים במהלך חיינו. היא נמשכת עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, מהרגע בו הפכנו להורים לראשונה ולכל החיים. ההורות מציבה בפנינו דילמות וקונפליקטים רבים, אשר את חלקם הגדול נצליח לפתור בעזרת האינסטינקטים הטבעיים שלנו, התייעצויות עם הורים אחרים ולימוד עצמי של גישות בחינוך ובהורות באינטרנט וממקורות מידע אחרים. אך לעתים אנו נתקלים בבעיה שאיננו מצליחים לפתור לבדינו, לפעמים ניתקל בעודף מידע ובדיסאינפורמציה שיקשו על קבלת החלטות נכונות, וישנם מקרים בהם מבלי להתכוון כלל אנו עושים את הדבר הלא נכון ומחלישים את ילדינו ואת הסמכות ההורית שלנו במקום לחזקם. אז כיצד נדע איך לנהוג כהורים אם לא קיבלנו שום הכוונה וייעוץ מקצועי עם הפיכתינו להורים? הדרכת הורים היא תהליך של ייעוץ והכוונה להורים אשר מטרתו לסייע לכם עם אתגרי היומיום שמציבה בפניכם ההורות ועם בעיות נוספות הנוגעות לגידול הילדים.

הדרכת הורים – באיזה מקרים מומלץ לפנות לייעוץ?

  • כאשר אתם מרגישים מותשים, מתוסכלים וחסרי שליטה על ילדיכם.
  • כאשר אתם מרגישים חסרי אונים אל מול בעיות שונות בבית, כגון: בעיות שינה, בעיות בגמילה ממוצץ, בקבוק, חיתולים, מריבות בלתי פוסקות בין אחים, סירוב של הילד ללכת לבית הספר וחוסר מוטיבציה ללמוד, בעיות הקשורות למיניות אצל מתבגרים וכל בעיה אחרת הקשורה לגידול ילדים ובני נוער.
  • כאשר אתם מתקשים בהצבת גבולות לילדיכם ומעוניינים לשקם את הסמכות ההורית שלכם.

הדרכת הורים יכולה להיעשות באופן פרטני וכן בקבוצות. הדרכת הורים פרטנית לרוב כוללת אבחון בעיות וצרכים המשפחה, הגדרת מטרות ויעדים, אימון והקניית כלים להתמודדות עם הבעיות ולהגשמת המטרות ומעקב אחר התקדמות התהליך.