הכל על בניית ציפורניים

לא הרבה נשים ניחנו בציפורניים חזקות ויציבות כפי שהיו רוצות. הציפורניים של רובנו נוטות להיסדק, להישבר, להתכופף, וזה עוד לפני שהזכרנו את ציבור כוססות הציפורניים, שבכלל לא נותנות הזדמנות לציפורן לגדול. כדי שבכל זאת כל אחת ואחת מאיתנו תוכל להתהדר בציפורניים ארוכות, חלקות ומבריקות, הגיעה לעולם אומנות בניית הציפורניים.

איך עובדת בניית ציפורניים?

מראש נאמר כי בניית ציפורניים אפשרית רק אצל נשים שאינן סובלות מפטריות בציפורניים, ושבאופן כללי הציפורניים שלהן בריאות. אם עמדתן בתנאי הסף האלה, זה הזמן לקבוע תור ראשון לבניית ציפורניים, ולגלות איזו מבין השיטות לבניית ציפורניים מתאימה לכל אחת מכן:

  • תבניות - השיטה הנפוצה ביותר כיום, שבה מוצמדת תבנית העשויה סיליקון, מתכת או חומר חד פעמי על הציפורן. שיטה זו מחייבת הכשרה ולכן חשוב שהמטפלת תהיה טכנאית מוסמכת בתחום.
  • אקריל - השיטה הראשונה שפותחה לבניית ציפורניים, המשלבת הדבקה של תערובת אבקה ונוזל על גבי הציפורן הקיימת. אותו חומר משמש גם רופאי שיניים לציפויים ולהשתלות, וגם לציפוי עדשות משקפיים, והוא בטוח לחלוטין לשימוש.
  • טבילה - פיתוח של שיטת האקריל: במקום למרוח את האקריל על הציפורן, מורחים קודם את הציפורן בדבק, ולאחר מכן טובלים את הציפורן בחומר האקרילי.
  • ג'ל - השיטה הידידותית ביותר לסביבה לבניית ציפורניים, שנעשית באמצעות מריחת ג'ל בכמה שכבות כציפוי לציפורן הטבעית, וייבוש הג'ל תחת מנורה עם אור אולטרה סגול, המעניקה יציבות ועמידות לציפוי.

כיצד מתבצע טיפול לבניית ציפורניים?

אם החלטתן על בניית ציפורניים קחו בחשבון שזהו טיפול שיש לחזור עליו אחת לכמה שבועות, כדי לשמור על מראה אסתטי של הציפורן הבנויה, ולפני שהציפורן הטבעית תצמח מחדש. בתחילת כל טיפול לבניית ציפורניים יש לחטא את אזור הציפורניים בחומר חיטוי רפואי (גם הטכנאית המטפלת בכן צריכה לחטא את ידיה בין טיפול לטיפול). לאחר מכן יש להכין את הציפורן לבנייה באמצעות שיוף, ורק לאחר מכן מתחילה בניית הציפורניים עצמה, בהתאם לשיטת הטיפול שנבחרה. בסיום הבנייה יש לסגור את החומר, ולשייף שוב את הציפורן עם הבנייה כדי לקבל משטח חלק ואחיד.

הצד הבריאותי של בניית ציפורניים

עד לפני כעשור אחד החומרים הנפוצים ביותר בבניית ציפורניים היה מטקרילט, אך מחקרים הוכיחו כי הוא עלול ליצור תגובות אלרגניות קשות אצל חלק מהמטופלות, שהתבטאו בגירודים ויובש בכפות הידיים שהתפשטו גם לשאר חלקי הגוף, ובמקרים קיצוניים פגעו בבריאות האישה והסתכמו באובדן כושר העבודה של המטופלת. אם יש חשש שגם אתן אלרגיות לחומר זה, ודאו ששיטת הציפורניים שבחרתן בה אינה מסכנת אתכן. העדיפו בניית ציפורניים באמצעות ג'ל או באמצעות טבילה, שאינן כוללות מטקרילט.