קורס איפור

גם אם את הליפסטיק הראשון שלך קיבלת עוד לפני בת המצווה, ושולחן האיפור שלך לאורך השנים היה עמוס בכל טוב, כדי להיות מאפרת מקצועית תצטרכי קצת יותר מאשר הניסיון האישי שלך והרצון הטוב. לימודי איפור יקנו לך לא רק ידע מעשי בתחום, אלא גם התמחות ספציפית באיפור לכלות, איפור ערב, איפור לטלוויזיה או לתיאטרון או אפילו איפור גוף. בישראל כמה מוסדות מובילים שבהם תוכלי ללמוד קורסים לאיפור, שחלקם נמצאים בשטח כבר עשרים ואפילו שלושים שנה.

לקורסים לאיפור - בתי הספר המובילים

  • ירין שחף - בבית הספר לאיפור של ירין שחף, שפועל מאז שנת 1986, תוכלו ללמוד על המגוון הרחב ביותר של סוגי האיפור. בניגוד לבתי ספר אחרים בארץ ובעולם המציעים קורסים לאיפור, ירין שחף אינו מנסה לקדם קו מוצרים ספציפי כזה או אחר, ולכן מציע את הקורסים לאיפור המקצועיים ביותר בכל תחום. המסלול המקצועי בבית הספר מציע שילוב של קורסים לאיפור לאירועים, לצילומים, לתצוגות אופנה ולכלות. המסלול המתקדם מציע שילוב של קורסים לאיפור למתמחים, שכבר צברו ניסיון בתחום.
  • איל מקיאג' - מותג האיפור האמריקני קיים כבר למעלה משלושים שנה, וגם הסניף הישראלי שלו פועל תקופה לא מבוטלת, מאז שנת 1996. החברה מפעילה בארץ לא פחות מארבע מכללות המציעות קורסים לאיפור, כך שתוכלו לבחור האם ללמוד בתל אביב, חיפה, ירושלים או באר שבע. מבחר הקורסים לאיפור באיל מקיאג' כולל קורס בסיסי של 40 מפגשים, קורס בכיר של 52 מפגשים, בהם לומדים הבוגרים גם על ציור גוף ואיפור אפקטים, ומסלול ייחודי מסוגו של איפור לתכניות ריאליטי.
  • רווית אסף - לא בהרבה מקומות בעולם אפשר ללמוד קורסים לאיפור אצל מלכת יופי לשעבר. מלכת היופי של ישראל לשנת 1992 החלה ללמד קורסים לאיפור לפני קרוב לעשר שנים, וכיום סניפים של הרשת פועלים לא רק בתל אביב אלא גם בירושלים, באר שבע ואשדוד. הלימודים בקורסים לאיפור של רווית אסף נעשים על פי תכניות לימוד שאישר משרד התמ"ת, ובוגרי הקורסים לאיפור מקבלים תעודת הסמכה מקצועית של המשרד.

קורס איפור - על מה חשוב להקפיד?

מעבר לסוגי האיפור השונים שתוכלו ללמוד בקורסים לאיפור, חשוב להקפיד גם על הפן הבריאותי של איפור וטיפוח. ודאו שכל החומרים שבהם תשתמשו במהלך הלימודים (כמו גם בעבודה עצמה, אם תבחרו להמשיך בתחום האיפור באופן מקצועי) מאושרים על ידי משרד הבריאות ואינם חשודים כגורמי אלרגיה או מסכנים את בריאות האישה. אל תסמכו על מוצרי איפור ממותגים לא ידועים שנמכרים במבצע. כמו כן אל תתפתו להירשם לקורסים זולים במיוחד שלא יעניקו לכם בסיומם תעודת הסמכה ושאינם מוכרים על ידי משרד התמ"ת.