קולגן - התוסף שיעשה לכן את שנת 2019

לפני 6 שנים לערך אנה נסעה לחופשה ביפן.

במהלך החופשה ראתה אנה נשים יפניות שמשתמשות בחומר שלא הכירה. אנה ניסתה לברר באיזה חומר מדובר ומשיחות שהיא קיימה עם יפניות היא גילתה שמדובר בקולגן.

קולגן בתרבות היפנית

הסתבר לאנה כי נשים יפניות ובעצם גם גברים יפנים משתמשים בקולגן כבר למעלה מ-300 שנה.

הקולגן הוא חלק אינטגרלי מהתזונה היומית של היפנים. אם תשאלו את השפים היפנים מה הם שמים לכם באוכל תגלו שכמעט בכל מנה יש קולגן המומס באוכל.

אם תלכו לסופר מרקט יפני, גם שם תמצאו קולגן, גם במכון הכושר היפני יש קולגן כתוסף שמיועד למתאמנים ויש אפילו משקאות קולגן קלים.

אנה הביאה את הקולגן מיפן לעולם המערבי

אנה ראתה במו עיניה את תוצאות השימוש התכוף של היפנים בקולגן והחליטה לחזור הביתה לאוסטרליה - עם קולגן מיפן במזוודה שלה.

היא החלה להשתמש בו בעצמה וגילתה שלפתע הציפורניים שלה התחזקו והן לא נשברות בקלות כבעבר, היא הבחינה שמרקם העור שלה השתפר ואפילו השיער שלה הפך חזק יותר והפסיקה הנשירה שליוותה אותה במשך 3 השנים האחרונות וגרמה לשיערה להידלדל.

והשמועה התפשטה מהר

חברות של אנה ראו את השינוי והחלו לשאול אותה מה היא עושה כדי לשמור על העור שלה כל כך חיוני וגם שאלו אותה על הפסקת הידלדלות השיער, והיא מיד שיתפה אותן בסוד.

עד מהרה השמועה התפשטה בכל רחבי אוסטרליה ויותר ויותר אנשים רצו מהטוב הזה.

על פי ד"ר ניק ביטץ: "יפן ודרום קוראיה נמצאות הרבה קדימה בכל מה שנוגע למזון עשיר בקולגן, תוספי קולגן ומוצרים קוסמטיים על בסיס קולגן, הרבה מעבר למערב.

אני צופה שבקרוב גם אנחנו כאן נבין את הסגולות של קולגן וכבר רואים חברות קוסמטיקה שעושות את צעדיהם הראשונים בשילוב קולגן במוצריהם".

מדוע יש באזז סביב קולגן

כדי להסביר על הסגולות של קולגן חייבים להכיר את הסביבה הטבעית שלו, כלומר: את גוף האדם. מקור קולגן הוא בגוף שלנו, זה הוא חלבון שנמצא בשפע בגוף וכמותו פוחתת ככל שאנחנו מתבגרים ומזדקנים.

יש המשווים קולגן לפיגום בענף הבנייה כדי להסביר את חשיבותו: הוא מספק לגוף את היסודות.

הוא נמצא בסחוסים שבין המפרקים שלנו, הוא בממברנות ומסביב לאיברים שלנו, הוא ברצועות ובגידים והוא שומר על העמידות של הגוף.

יש לפחות 27 סוגים שונים של קולגן בגוף האדם – קולגן מסוג 1, 2 או 3, אולם לכולם מבנה דומה ותפקוד דומה בגוף.

סוג 1 וסוג 3 נמצאים בעור שלנו וסוג 2 נמצא במפרקים.

קולגן - נהדר גם ב-2019

כיצד מפיקים קולגן?

הקולגן, כאמור, נמצא בגוף שלנו כבר למן היום הראשון ללידתנו. אז איך הוא הופך לתוסף, אבקה, מילוי או קרם קוסמטי? ובכן, את הקולגן בעצם מפיקים מדגים, חזירים או פרות, כאשר ידוע שקולגן המופק מדגים הוא הדומה ביותר למבנה הקולגן שנמצא בגוף האדם. כדי לפרק אותו מגוף בעל החיים משתמשים בהידרוליזה (תהליך כימי שבו מחלקים מולקולות ל-2 חלקים בעזרת מולקולות מים). בתהליך זה משתתפים אנזימים והם מפרקים את הקולגן לחומצות אמינו.

איך אתם רוצים את הקולגן שלכם?

מדי בוקר אני מכינה לעצמי שייק קולגן. אני זורקת לבלנדר זוקיני, בננה, קצת תרד, חלב שקדים ואבקת קולגן, מערבלת טוב טוב ושותה את שייק הקולגן היומי שלי. אבל לא חייבים לשתות קולגן בשייקים, יש יותר מדרך אחת להכניס לגוף שלנו קולגן. כך למשל, קולגן הוא חומר המוזרק לעור לצורך מילוי קמטים כמו בוטוקס רק שקולגן הוא חומר טבעי. בנוסף, יש גם חטיפי גרנולה שמכילים קולגן, אפשר לשלב קולגן בקפה של הבוקר וניתן אף להוסיף אותה לכוס מים. לבסוף, יש קרמים קוסמטיים שמכילים קולגן וגם אבקות ותוספי קולגן אותם ניתן למצוא במגוון חנויות הטבע.

**שימו לב: טרם השימוש בקולגן יש להתייעץ עם רופא. השימוש בו לא מתאים לחולים הסובלים מבעיות בכליות ובכבד.