חומצה היאלורונית

מאמר אורח

אין דבר יותר מהנה מאשר העלאת זיכרונות מהעבר, חוויות שעברנו ביחד עם אנשים או לחוד - אך כמה חבל שאי אפשר באמת להחזיר את הזמן לאחור. עם התפתחות הטכנולוגיה והרפואה - וביניהן גם הרפואה הפלסטית, אפשר להחזיר את הזמן טיפה לאחור, לפחות במראה החיצוני. איך? באמצעות טיפולי פנים הנעשים בעזרת שימוש בחומצה היאלורונית, טיפולים קוסמטיים שיחזירו לנו את המראה המרענן והקורן לעור הפנים.

מהי חומצה היאלורונית?

תתפלאו לגלות כי חומצה היאלורונית היא בעצם מולקולה הנמצאת כחלק קטן בתוך גופנו. ככל שאנו מתבגרים, כמות החומצה ההיאלרונית שנמצאת בגופנו הולכת ופוחתת, מה שמוביל להתחלת היווצרותם של קמטים. חומצה היאלורונית מיוצרת על ידי הנדסה גנטית תחת תנאי מעבדה, כאשר בסוף התהליך - החומצה שמופקת דומה כמעט לגמרי לזאת שנמצאת בגופנו ולכן, קטנים הסיכויים לקבלת תגובות אלרגיות מן החומצה.

בין הטיפולים הקוסמטיים הנפוצים שנעשים על ידי חומצה היאלורונית, הם הגדלת עובי השפתיים, מילוי הקמטים, עיצוב האף ומניעת היווצרות קמטים חדשים (אך ורק באזור שבו הוזרקה החומצה). כיצד עובד ההליך להצערת הפנים באמצעות חומצה היאלורונית? כל הפרטים לפניכם.

הצערת הפנים באמצעות חומצה היאלורונית

לחומצה היאלורונית קיים יתרון על פני הזרקת הבוטוקס: היא לא פוגעת בשרירי הפנים, אלא תורמת למילוי שקעים וקמטוטים על ידי הגדלת הנפח. לפני התחלת תהליך הצערת הפנים באמצעות חומצה היאלורונית, אין צורך להתכונן מלבד שטיפת הפנים. כמובן שאם לוקחים תרופות או תוספי תזונה שגורמים לדילול דם, יש להפסיק לקחת אותם כמה ימים לפני התחלת הטיפול ולהתייעץ עם הרופא.

תהליך ההזרקה

תהליך ההזרקה מתחיל בהרדמה מקומית ולאחר שאזור ההרדמה אולחש אפשר להתחיל בתהליך. בכדי למנוע כאב בעת ההזרקה, מומלץ להזריק את החומצה בקצב איטי. לכל אזור אחר בפנים יש סוגים שונים של טכניקות ומזרקים, כיוון שיש להתייחס לכל אזור באופן שונה במטרה למנוע פגיעה בכלי דם. חשוב לשמור על סימטריה זהה בשני הצדדים, אך תמיד ניתן לחזור ולתקן - במידה ואין התוצאה מספקת.

תופעות לוואי

לאחר ההזרקה, עלולה להופיע נפיחות קלה, מעין בצקת שאמורה לרדת בתוך יומיים מעת מועד ההזרקה. הצערת הפנים באמצעות חומצה היאלורונית, הינה שיטה בטוחה שאת תוצאותיה ניתן לראות לאחר שבועיים מעת מועד ההזרקה. ישנם ארבעה סוגים עיקריים של חומצות בדרגות שונות של סמיכות, החל מחומצה "מימית" ועד לחומצה "קשוחה".

קצת עלינו

לפני שבוחרים מקום בו מציעים טיפולים בהזרקת חומצה, חשוב לבדוק האם הרופאים שמבצעים את ההזרקה הינם בעלי ניסיון ומומחים בכירורגיה פלסטית. בקליניקה לה פייס, נמצאים מומחים לפלסטיקה ודרמטולוגיה שלמדו והתמחו בפקולטות היוקרתיות בעולם. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לשוחח עמכם בהקדם.