בעיות שמיעה

הצורך במכשירי שמיעה

כאשר איכות השמיעה נפגמת, וזה יכול לקרות מסיבות רבות – הזדקנות, סביבת עבודה רועשת כמו מפעלים או מתקני אימון צבאיים, נטייה משפחתית ועוד, מומלץ לערוך בדיקת שמיעה ובמידת הצורך להיעזר במכשיר שמיעה. אמנם אנשים עלולים להירתע מכך בגלל שאינם רוצים להיחשב ככבדי שמיעה, אך צריך לזכור שמדובר בשיפור איכות החיים בצורה משמעותית: זה לא נעים לשאול בכל שיחה "מה?" שוב ושוב או לנחש מה האנשים מסביב אומרים, והרבה יותר פשוט להיעזר במכשיר שמיעה. נוסף על כך, ישנם מכשירי שמיעה שכמעט ולא ניתן להבחין בהם בעין זרה.

סוגי מכשירי שמיעה

ישנם סוגים רבים של מכשירי שמיעה הנבדלים בעיקר בגודלם ובמיקומם באזור האוזן. הסוגים העיקריים הינם:

  • מכשיר הממוקם מאחורי האוזן – BTE. זהו הסוג הגדול והבולט ביותר, ונחשב לחזק ולעמיד מבין המכשירים ולכן מתאים לטיפול במקרים הקשים יותר של בעיות שמיעה. הוא קל לתפעול ומאפשר פונקציות רבות יותר מהמכשירים האחרים. חסרונו העיקרי הוא היותו בולט לעין, אם כי ישנם כיום מכשירים עם עיצוב מקסים.
  • מכשיר הממוקם בתוך האוזן – ITE. גם מכשיר זה נחשב כקל לתפעול ולשימוש אם כי הסוללות שלו קטנות וקשה להחליפן. הוא מותאם באופן אישי לאוזנו של המשתמש ויחסית אינו בולט. הוא מאפשר פונקציות רבות יותר מהמכשירים הקטנים כמו למשל כפתור לכיוון עוצמת ההגברה.
  • מכשיר הממוקם בתעלת האוזן – ITC. מכשיר זה אינו מתאים למקרים קשים של בעיית שמיעה, הוא מוסתר כמעט לחלוטין ומותאם אישית לתעלת האוזן של המשתמש. קשה יותר לתפעל אותו ולהחליף בו סוללות.
  • מכשיר היושב כולו בתעלת האוזן – CIC. גם מכשיר זה מתאים למקרים הקלים יחסית של בעיות שמיעה והוא נסתר לחלוטין. הוא מותאם אישית לתעלת האוזן של המשתמש ולא מתאים לכל מבנה אוזן. מכשיר זה הוא הקשה מכולם לתפעול ויתרונו העיקרי הוא שאינו נראה לעין.

מהו מכון שמיעה

מכון שמיעה הוא מכון מקצועי שמטרתו לתת מענה בתחום בדיקות שמיעה, ייעוץ והתאמת מכשירי שמיעה, אבחון ליקויי שמיעה, טיפול בנזקי שמיעה וכדומה. מכון שמיעה מורכב מאנשי מקצוע שרובם קלינאי תקשורת, והם מטפלים בבעיות שמיעה בכל הגילאים. אם ברצונכם לעבור בדיקת שמיעה או זקוקים למכשיר שמיעה, מכון שמיעה הוא הכתובת עבורכם.

תחומי הפעילות של מכון שמיעה

מכוני שמיעה עוסקים בעיקר בעריכת בדיקות שמיעה, בייעוץ מקצועי עבור נזקים בשמיעה ובהתאמת מכשירי שמיעה ספציפיים עבור כל אדם. הבדיקות נערכות על ידי קלינאי תקשורת בחדרים מיוחדים עם ציוד מקצועי למידע נוסף לחצו כאן. חלק ניכר ממכוני השמיעה עוסקים גם בהפרעות דיבור. לא אחת קיים הסדר בין מכוני שמיעה לקופות החולים השונות המאפשר לקבל הנחות עבור בדיקות ומכשירי שמיעה. נוסף על כך מכוני שמיעה מספקים פתרונות הקשורים לשמיעה כגון אוזניות, אטמי אוזניים וכדומה. לברור זכויות לקבלת מכשיר שמיעה לחצו כאן


המאמר באדיבות אתר www.myrights.co.il