טיפול בבעיות פוריות באמצעות הרפואה הסינית

בעיות בפוריות יכולות לנבוע מסיבות פיסיולוגיות והורמונליות שונות הקשורות הן לגבר והן לאישה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם האישה אינה מצליחה להרות באופן טבעי וזאת למרות שלא נמצאה שום סיבה פיסיולוגית לחוסר פריון, לא אצלה ולא אצל בן זוגה. בנוסף, ישנם מקרים בהם האישה אינה מצליחה "לשמור" את ההריון והיא חווה הפלות חוזרות ונשנות, גם כאן ללא שנמצא לכך הסבר רפואי.

מקרים אלו של אי פריון בלתי מוסבר לא תמיד ניתנים למענה על ידי הרפואה הקונבציונאלית, אך לעתים כן ניתנים לטיפול באמצעות הרפואה הסינית. בנוסף, גם במקרים בהם ישנה בעיה פיסיולוגית או הורמונלית הגורמת לאי פריון, מחקרים שנעשו לאחרונה מצביעים על כך ששילוב טיפולי פוריות קונבנציונליים עם טיפול באמצעות רפואה סינית עשוי להעלות את הסיכויים להשגת הריון תקין.

היום ניתן למצוא יותר ויותר זוגות הפונים לקבלת טיפולים אלטרנטיביים בנוסף לטיפולי הפוריות שהם עוברים. זאת ועוד, רופאים רבים מפנים נשים המקבלות טיפולי פוריות לקבלת טיפולים משלימים אשר מחברים בין הטיפול הקונבנציונאלי לבין טיפול תומך, כגון דיקור סיני, המחזק אותן ואת גופן מבחינה אנרגטית ופיסית.

הרפואה הסינית מתייחסת אל גוף האדם כאל מכלול. כלומר, בעיות פוריות בראי הרפואה הסינית אינן עומדות בפני עצמן אלא נובעות מחוסר איזון מסויים בגוף. אשר על כן, הטיפול אינו מתמקד רק בבעיית פוריות האישה אלא מתייחס אל הגוף כולו. הטיפול באמצעות הרפואה הסינית מנסה למצוא את מקור חוסר האיזון ולהחזיר את הגוף לאיזון והוא כולל המלצות תזונה, פורמולות צמחי מרפא ודיקור סיני. לרוב, העיקרון הטיפולי נבחר על ידי המטפל בהסתמכות על האבחונים הן של הרפואה המערבית והן של הרפואה הסינית.

על פי הרפואה הסינית חוסר הפריון יכול לנבוע מזרימה לקויה של דם באיברי הרבייה, חולשה של הכליות או מצב נפשי ירוד של האישה. בנוסף, משערים כי הסיבות לעלייה בשכיחות בעיות הפוריות בשנים האחרונות נובעות מתזונה לא נכונה, אורח חיים לחוץ וניסיונות להרות בגיל יחסית מבוגר. הרפואה הסינית נותנת מענה לגורמים אלו. הטיפולים ברפואה הסינית משפרים את זרימת הדם אל הרחם, מחזקים את גוף האישה באופן כללי כך שהגוף יכול לתמוך בעצמו בתהליך הריפוי ותורמים לירידת המתח והלחץ הנפשי של המטופלת.