טיפול טבעי במחלות עיניים

מחלות עיניים רבות עלולות לגרום לאי נוחות בעיניים, פגיעה בראייה ואפילו לעיוורון. לצד התפתחות הרפואה המערבית בטיפול במחלות העיניים ישנן גם שיטות טיפול אלטרנטיביות המבוססות על ידע בין מאות שנים. בין השיטת האלטרנטיביות ניתן למצוא גם שיטות היודעות לשלב בין הרפואה הטבעית ובין ממצאי המחקרים של הרפואה הקונבנציונאלית והחידושים הטכנולוגיים שהיא מציעה.

למרות התקדמות הרפואה המערבית בטיפול במחלות עיניים, מחלות עיניים רבות וחמורות נותרו חשוכות מרפא, ביניהן: ניוון רשתית, רטיניטיס פיגמנטוזה, גלאוקומה ועוד. אולם ברוב המקרים, אבחון מוקדם וטיפול מתאים עשויים למנוע את התפתחותן ולהציל את הראייה של הלוקה בהן. הרפואה המערבית מציעה טיפולים פולשניים בניסיון לעצור את המחלות הכוללים זריקות, תרופות וניתוחים. הטיפולים האלטרנטיביים, לעומת זאת, אינם פולשניים, אינם מסכנים את העין ולרוב אינם כרוכים בתופעות לוואי. זאת ועוד, בשלבים מסויימים של מחלות שונות, כגון ניוון רשתית מהסוג היבש, לרפואה המערבית אין פתרון והיא אינה מציעה שום טיפול. בשלבים אלו כדי לשקול את הטיפולים האלטרנטיביים ולנסות לעצור את המחלה.

שיטות הטיפול הטבעיות במגוון מחלות עיניים הנפוצות יותר הן רפואה סינית ונטורופתיה.

טיפול במחלות עיניים באמצעות רפואת עיניים סינית

מטפלים ברפואת עיניים סינית טוענים שהיא יעילה במיוחד בשלבים הראשונים של מחלת העיניים, שכן היא מציעה טיפול מניעתי העשוי לעצור את התקדמות המחלה. דיקור סיני נמצא יעיל במיוחד בטיפול במחלות של רשתית העין מאחר והוא משקם את מעברי החמצן והאנרגיה לאזור הרשתית. בנוסף, הרפואה הסינית מציעה גם המלצות תזונה נכונה לשמירה על בריאות העיניים ולמניעת מחלות, ופורמולות של צמחי מרפא המטפלים בסימפטומים ובגורמים של מחלת העיניים.

הטיפול ברפואה הסינית מתמקד במצב בריאותו הכללית של החולה, ולא רק בסימפטומים של המחלה. משום כך הטיפול מנסה לחקור את שורש הבעיה שהביאה למחלת העיניים ולהביא את הגוף לאיזון כך שיתמוך בעצמו בתהליך הריפוי.

טיפול במחלות עיניים באמצעות נטורופתיה

הנטורופתיה מתייחסת למחלות העיניים בצורה הוליסטית וקושרת את הפגיעה בעיניים עם מערכת הדם והכבד. הטיפול במחלות העיניים באמצעות הנטורופתיה כולל תזונה טבעית, צמחי מרפא, איזון גוף ונפש, פרחי באך ושילוב של טיפול מנואלי (רפלקסולוגיה, טויינה וכדומה).