החלמה מניתוח הגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה תמיד היה משאת נפשה של כל אישה, דבר שאפשר לה לחזק את הביטחון האישי ולאהוב את עצמה. ניתן למצוא סיבות רבות המובילות לניתוח להגדלת חזה כגון: לידות, הרזיה, גיל ועוד. חשוב להבין במה ניתוח זה כרוך ולהבין גם מהו הניתוח עצמו ומהו תהליך ההחלמה. במרפאות הרפואה האסתטית נעשים אבחוני עומק על מנת לדעת איזה מבנה וגודל חזה אתן שואפות לקבל. לאחר פגישת הייעוץ ותיאום הציפיות, תשלחו לבדיקות הנדרשות טרום ניתוח ועל פי התוצאות והזמן הנוח, יקבע תאריך הניתוח עצמו.

השלב הבא הוא שלב ההכנה לניתוח. בתהליך יילקחו מדדים כמו: גובה, משקל, מבנה גוף, רוחב בית החזה, גודל וצורת השד הרצויה. בהתאם לנתונים ייקבע מיקום השתל, מיקום החתך, צורת השתל וגודלו. לעיתים יש צורך לשלב גם הרמת שדיים בניתוח על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. טרם הניתוח מומלץ לצפות בעבודות קודמות של הגדלת חזה - תמונות לפני ואחרי של הרופא המבצע. כיום ישנם מקומות המבצעים הדמיה של הגדלת חזה לפני ואחרי על האישה עצמה. ניתן להביא תמונות של הגדלת החזה שאותה תרצו לממש. אלה יוכלו לסייע למטופלת לקבל החלטה נכונה. בייעוץ יבדקו גם הנתונים הבריאותיים ומחלות רקע. השלב כרוך במדידת שתלים בגדלים שונים כדי לבחור במראה המתאים ביותר. סוג השתל ניתן לבחירה כאשר ישנם שני סוגים: אנטומי בצורת טיפה - מתאים לאשה עם שד מרוקן וצנוח, אחרי לידות והנקות ושתל עגול - המתאים יותר לאשה עם צורת שד טובה המבקשת שד גדול ונשי יותר.

לאחר שלב ההכנה וקביעת מועד לניתוח, נותר הליך הניתוח. הניתוח נמשך בין שעה לשעה וחצי תחת הרדמה כללית. בשלב הראשון יבוצע חתך באורך 3-4 ס"מ באחת משלושת המקומות האפשריים: בבית השחי, סביב הפטמה בחלק התחתון, או באזור הקפל התת שדי. השד מורם כדי ליצור כיס אליו יוכנס השתל מעל השריר או מתחתיו. לרוב מומלץ להניח את השתל תחת השריר, דבר שימנע קפלים תת עוריים, קל יותר לבצע בדיקות ממוגרפיה בעתיד וכו'. במצב זה לרוב תהליך ההחלמה מלווה בכאבים יותר מוגברים בימים הראשונים. בסוף הניתוח מונחת חבישה רכה על החתך והמטופלת תולבש בחזיית ספורט נצמדת אשר תלבש אותה יום ולילה במהלך חודש ההחלמה.

לאחר הניתוח מגיע שלב ההחלמה. בשלב הזה המטופלת לבושה חזיית ספורט באופן קבוע במהלך חודש ההחלמה, המטופלת צפויה לחוש כאבים וחוסר נוחות, ניתן להתגבר על זה בנטילת כדורים משככי כאבים וכן באנטיביוטיקה למניעת זיהומים. התפרים שבוצעו בחתך, לא נראים לעין ואין מוציאים אותם. בשבוע הראשון של ההחלמה מומלץ להרבות במנוחה, לא לעשות תנועות חדות או הרמת ידיים מעבר לראש. אסור להרים משאות כבדים ואפילו להימנע מנהיגה ופעילות גופנית מאומצת.

חשוב לדעת! כמו כל ניתוח, ישנם סיכונים שעלולים להתפתח במידה ולא נעשתה עבודת הכנה יסודית ובחירת מנתח מנוסה בניתוח שדיים. חלק מהסיכונים יכולים להיות: דימום יתר, זיהום סביב השתל, רגישות יתר או חוסר רגישות באזור הפטמות והחתך ואף התכווצות קופסית סביב השתל ההופכת את השד למוצק ונוקשה. נשים מעשנות או בעלות מחלות רקע כמו סוכרת עלולות להיחשף לסכנות אלו. על כן יש לבצע הכנה יסודית ומדויקת ולקחת את כל הפרמטרים בחשבון טרם קבלת החלטה וביצוע הניתוח. תהליך ההחלמה אורך כחודש ימים והתוצאה המתקבלת תענה על הציפיות כפי שתוכננו טרום הניתוח.