על הקשר בין קעקועים ואפידורל

רבות מאיתנו אוהבות קעקועים ואף מתכננות לעשות אחד, שניים או שלושה... במידה ואת נמנית בין חובבות הקעקועים חשוב שתדעי כי לפי הצעת החוק (שנת 2012), יחויבו מכוני הקעקועים ליידע נשים אשר מעוניינות לעשות קעקוע בגב התחתון שכן ישנו סיכון שהן לא יוכלו לקבל זריקת אפידורל לפני הלידה. מצב שכזה עלול להוביל ללידה כואבת ולחוסר אפשרות בחירה. הסכנה היא שאחד הצבעים אשר נמצאים בקעקוע יחדור עם מחט ההזרקה אל תוך מחזור הדם ולמערכת העצבים. התוצאה של מקרה כזה תהיה הרעלה.

מהי זריקת האפידורל?

זריקת האפידורל הינה זריקת אלחוש אשר מקלה על כאבי לידה. הזריקה ניתנת בגב התחתון ולפי הנתונים מרבית המרדימים בארץ ובעולם מעדיפים שלא להזריק את האפידורל באזור המקועקע. לפי הרופאים, עלול הצבע של דיו הקעקוע להכיל חומר אורגני או מתכת, להגיע אל עמוד השדרה עם החדרת המחט ולגרום לנכות קשה. בין אם מדובר על הרעלה ובין אם מדובר על נכות קשה אין הדבר מומלץ.

קעקוע בגב תחתון ואפידורל

מקורות יודעי דבר סיפרו כי התפרסם בעבר מקרה שבו אשה בעלת קעקוע בגב קיבלה אפידורל והפכה לנכה. מאז ישנה העדפה גורפת שלא לתת לנשים בעלות קעקוע בגב אפידורל שכן לא מדובר על פעולה אשר מצילה חיים.

התמונה באדיבות TINTATOO

 

להחליט מתוך ידיעה ובחירה

לצערנו, נשים רבות אינן מודעות לבעיות הכרוכות בביצוע קעקוע בגב התחתון ורבות הנשים והנערות אשר מגיעות ללידה ומעוניינות להקל על הכאבים באמצעות הזרקת אפידורל.

באמצעות החוק יכולות הנשים לקבל החלטה מתוך מודעות מלאה ולבצע החלטה לאחר קבלת מלא האינפורמציה. כמו כן, לא יבצעו המקעקעים קעקוע בגבה התחתון של האשה אלא אם כן הצהירו בפניה כי לא תוכל להשתמש באפידורל במהלך הלידה.

ולכן נשים יקרות, אנו ממליצים לבחור בדרך אחת מהשתיים ולא לקחת סיכונים מיותרים- או שעשו את הקעקוע בגב התחתון ותדעו כי ביום מן הימים לא תשתמשו באפידורל או שתבחרו לעשות קעקוע במקום אחר בגוף, ובננו- לא חסרים מקומות אחרים.

המאמר באדיבות TINTATTOO.