רפואה אסתטית

רפואה אסתטית הוא אחד מתחומי הרפואה הפופולאריים ביותר בבריאות האישה בעידן המודרני. הסיבה לכך היא בעיקר בגלל היארכות החיים של גברים וגם של נשים והניסיון לשמור על מראה צעיר לנצח.

רפואה אסתטית מתפתחת כל הזמן עם שיטות שונות של טיפולים וניתוחים קוסמטיים ואחרים, חלקם בהחלט נחוצים לעיתים (כמו רוב הניתוחים למשל אצל אנשים עם בעיות משקל – שאיבות שומן וכ"ד), אבל רובם קוסמטיים לחלוטין וללא סיבה רפואית נטו.

אין סוף כמעט לניתוחים ולטיפולים שמציעה הרפואה הקוסמטית כיום לגברים ונשים כאחד. הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים, הסרת שיער בלייזר ומריטות שיער לגברים ונשים, איפור קבוע, טיפולים לשיפור מראה החיוך כגון הלבנת שיניים וציפוי שיניים, ניתוחי עיניים שמעבר להיותם קוסמטיים גם משפרים את איכות החיים ואת הראייה כגון ניתוח לייזר להסרת משקפיים, ניתוח פזילה וניתוח עפעפיים, ניתוחי חזה ושאר ניתוחים פלסטיים כמעט בכל חלק גוף אפשרי (אף, עפעפיים, הצמדת אוזניים ועוד ועוד).

כיום יש שתי בעיות מרכזיות סביב נושא הרפואה האסתטית. האחת המחירים של טיפולים אסתטיים וניתוחים שונים שבהחלט רחוקים מלהיות שווים לכל כיס ולכן נחשבים למותרות של ממש, והשנייה, בעיית הנחיצות. לא אנשים יעשו הכול, גם כשאין ידם ממש משגת, "להיות יפים", ולכן לא פעם ולא פעמיים רופאים נאלצים לעבור מסכת שכנועים של מטופלים המפצירים בהם לנתח או לטפל בהם, גם כשאין ממש צורך, והרי בכל ניתוח, גם קוסמטי וגם הפשוט ביותר, יש תמיד סיכוי כלשהו להסתבכות.

אם כבר גייסתם את הכסף והחלטתם ללכת על זה בכל מחיר, הרי השאלה הבאה החשובה היא כיצד לבחור את המנתח המתאים. חשוב קודם כל לבדוק שלמנתח מסוים יש לא רק מספר רשיון רופא אלא ממש מספר רישיון מומחה לרפואה אסתטית. מי שמגדיר עצמו למשל כ"פלסטיקאי" – התרחקו ממנו כמו מאש, ולו בגלל העובדה שאין כיום דבר כזה. יש מנתחים פלסטיים בלבד.

חשוב לא רק לקבל המלצה כפי שהיא ממישהו, ולא משנה כמה הוא קרוב, אלא להתעקש על פגישת יעוץ ולשאול את כל השאלות האפשריות. רופא טוב יגלה לכם לא רק על נפלאות תוצאות הניתוח שאתם מבקשים לעשות אלא גם על הבעיות הצפויות, ההחלמה ועוד. אם אתם סבורים שמצאתם את המנתח המועדף והמתאים לכם, בדקו גם היכן הוא מבצע את הניתוח בפועל, את רמת המכשור והניקיון ועל תתפשרו על דבר.