ניתוחי חזה

ניתוחי חזה כבר מזמן הפכו לניתוחים שבשגרה. היום מדובר על תחום מאוד מפותח ברפואה אסתטית, תחום שתופס חלק נכבד מכלל הניתוחים. סוגי ניתוחי החזה הקיימים הם: ניתוחים להגדלת חזה, ניתוחים להקטנת חזה, ניתוחים להרמת שדיים ולתיקון שדיים א-סימטריים. את הניתוחים לרוב מבצעים לאחר גיל 20 וזאת מכיוון שרק בגיל 20 החזה מגיע לגודלו הסופי. רק במקרים חריגים מבצעים את הניתוחים בגיל מוקדם יותר.

ניתוחי הגדלת חזה

ניתוחי הגדלת חזה מבוצעים על ידי הכנסת שתלי סיליקון דרך חתך מתחת לשד, מסביב לפטמה או בבית השחי. השתלים יכולים להיות מונחים מעל או מתחת לשריר. סוגי השתלים כוללים שתלים עגולים ושתלים בעלי מראה אגסי. הם יכולים להיות גבוהים וצרים או שטוחים ורחבים. במידה והאישה מעוניינת בחזה מתוח ומעט נוקשה השתלים יכולים להיות מלאים בג'ל ב-100 אחוזים מנפחם. במידה ורצון האישה הוא בחזה יותר רפוי ורך השתלים יהיו מלאים בג'ל רק ב-80 אחוז מנפחם.

הסיבוכים הקיימים הם בעיקר מקומיים והם יכולים להתבטא בעיקר בהתקשות מסוימת של החזה, בתחושה של קפלים או בצניחה של השדיים. בשתלים המודרניים נדיר מאוד לגלות דליפה של השתל. כיום יש מנתחים שממליצים להחליף את השתל בכל 10-15 שנים, אך במרבית המקרים אין בכך כל צורך. בבדיקות ומחקרים שבוצעו לא נמצא כל קשר ישיר או עקיף בין ניתוחי חזה או שתלי הסיליקון לבין סרטן השד.

לפני ניתוח השתלת חזה חשוב לבצע בדיקות מקיפות. חובה לבצע בדיקת ממוגרפיה מקיפה ביותר במכון מוכר ומקצועי וחשוב ליידע את הרופא שמבצע את הבדיקה על רצונך לבצע ניתוח להגדלת חזה.

הניתוח עצמו הוא יחסית לא ארוך ומסובך, בדרך כלל מדובר על ניתוח שאורך כשעה ומבוצע תוך כדי הרדמה כללית. לאחר הניתוח לא מתבצעת חבישה לשדיים, אלא האישה לובשת חזיית ספורט במשך כחודש. ישנם כמובן סוגים רבים של הגדלות חזה ולכן חשוב להיוועץ ברופא מומחה על מנת להתאים את הניתוח לצרכים של האישה.

ניתוחי הקטנת חזה

הקטנת חזה מתבצעת בדרך כלל אצל נשים אשר סובלות מחזה גדול במיוחד אשר מכביד עליהן בחיי היום יום. במהלך הניתוח שאורך כשלוש עד ארבע שעות כורתים חלק מרקמת השד כדי להקטין את נפחו ומתאימים את העור והפטמה לצורתו החדשה. נשים אשר עוברות ניתוח להקטנת חזה צריכות לקחת בחשבון שלא יוכלו להניק. כמו כן, קיים סיכון של אובדן תחושה ארוטית ו/או רגילה בפטמה, דבר זה הוא בלתי הפיך באחוז גבוה מהמקרים.

הרמת חזה

הרמת חזה נועדה על מנת לאסוף את החזה הנפול ולהחזיר את הפטמה למקומה הנכון. הניתוח נמשך כשעה תחת הרדמה מלאה. בניתוח עצמו מבצעים שני חתכים: אחד מסביב לפטמה והשני יורד לכיוון קפל בסיס השד. לאחר מכן אוספים את החזה הנפול תוך כדי הידוק כל רקמות השד.

ניתוחי חזה חדשניים

פיתוחים חדשניים בתחום ניתוחי החזה כוללים פיתוח של חזיות סיליקון תת עוריות המתלבשות על פנים העור ומגדילות ומרימות את החזה מבפנים. שיטה זו, אם תתממש, הינה פולשנית פחות מהניתוחים הקיימים כיום. בטוחה יותר ועשויה להבטיח תוצאות טובות יותר.

בניתוחי הקטנת חזה והרמת חזה עלולים להופיע סיבוכים רק במקרים נדירים במיוחד. הסיבוכים יכולים להיות נמק בפטמה או בעור. הם עלולים להופיע במקרים נדירים בעיקר אצל נשים אשר סובלות מחזה גדול במיוחד, מעשנות כבדות או נשים שסובלות מבעיות בכלי הדם.