איפור קבוע

נמאס לכן לתקן את הליפסטיק אחרי נשיקות ואחרי האוכל? האייליינר נמרח ויש לכם עיגולים שחורים מסביב לעיניים? רוצות לחסוך לעצמכן זמן כל בוקר בהתארגנות ליציאה? קחו פטור מאיפור לשנים הקרובות ולכו על איפור קבוע.

איפור קבוע, המכונה גם דרמו – פיגמנטציה, הוא סוג של קעקוע, בו מוחדרים לעור באמצעות מחט פיגמנטים של צבע המופקים ממינרלים ומשמשים למטרות קוסמטיות בלבד. האיפור הקבוע קשה מאוד להסרה ויכול להחזיק מעמד שנים. השימוש בו נעשה לרוב לצרכים אסתטיים, כדי לעשות את מה שאיפור בדרך כלל עושה – להדגיש תווי פנים ולהסתיר כתמים ונקודות חן, ולעתים השימוש באיפור קבוע נעשה לצרכי רפואה אסתטית ומשתמשים בו לאחר ניתוחים כדי לטשטש צלקות או לשחזר פיטמה לאחר כריתת שד.

איפור קבוע חדר לשוק לפני כעשרים וחמש שנים והפך בשנים האחרונות לפופולרי ונפוץ ביותר. השימושים הנפוצים ביותר באיפור קבוע הם הבלטת שפתיים, עיצוב מחדש של גבות ויצירת קו אייליינר בעיניים. הנשים הבוחרות באיפור קבוע לצרכי יופי הן לרוב נשים המעוניינות להיראות מטופחות בכל שעות היום (והלילה) וללא מאמץ רב, כאלה שסובלות מהזעת יתר או מאלרגיה לחומרי האיפור הרגילים ולנשים המעוניינות להסתיר פגמים כגון כתמים בעור, גבות א-סימטריות או דקות מדי, שפתיים לא מעוצבות או דקיקות וכדומה.

משך הזמן שבו נשמר האיפור תלוי במספר גורמים וביניהם: מיקום האיפור בגוף (לדוגמה: איפור קבוע בשפתיים מחזיק כשנתיים, לעומת זאת קו אייליינר בעיניים יכול להחזיק גם עשרים שנים), איכות הצבע והציוד, הגוון בו משתמשים (גוונים כהים נוטים להישמר לזמן רב יותר), התנהגות האישה המאופרת (לדוגמא: אצל אישה הנהוגת לבלות רבות בבריכה, בים ובשמש האיפור ישמר לתקופה קצרה יותר), מיומנות המאפרת וסוג העור של המתאפרת.

איפור קבוע דורש מיומנות גבוהה ועל כן הוא חייב להתבצע רק על ידי קוסמטיקאיות שהוכשרו לכך במיוחד. לפני שאת מוסרת את גופך למחט דרשי לראות את התעודה של הקוסמטיקאית וודאי שהיא אכן מיומנת ומנוסה באיפור קבוע. עוד כדאי לבדוק שהקוסמטיקאית מקפידה על תנאים סטריליים ומשתמשת בציוד ובתכשירים איכותיים ותקניים. אי הקפדה על אחד מאלה עלולה לפגוע בבריאות האישה ולגרום לנזקים בלתי הפיכים! ולמען האסתטיקה, כדאי שהקוסמטיקאית תדע גם להתאים את האיפור והצבעים לגוון עורך ולתווי פנייך...