הסרת משקפיים

המשקפיים הורסות לך את הלוק? נמאס לך כבר כל בוקר להתעסק עם עדשות המגע? רוצה להיפטר אחת ולתמיד מהתלות במשקפיים? לרפואה אסתטית יש פתרון בשבילך –הסרת משקפיים בלייזר. אז מה זה ניתוח להסרת משקפיים? כיצד זה עובד? ולמי הוא מתאים?

הסרת משקפיים בלייזר – האם זה בטוח?

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח פשוט ומהיר שנועד לתקן את הראייה ולהיפטר לצמיתות מהמשקפיים או מעדשות המגע. נכון, זה נשמע קצת מפחיד להפקיר את עיננו בידי מנתח העיניים וקרן הלייזר, אך רמת הסיכון בניתוח הסרת משקפיים היא נמוכה מאוד, וחוץ מזה כדאי לזכור כי ניתוחי העיניים להסרת משקפיים נמצאים בשימוש כבר כעשרים שנה, במהלכן בוצעו אין ספור ניתוחים ברחבי העולם ורובם הוכחו כיעילים. עם זאת, מומלץ לבחור ברופא עיניים בכיר ובעל ניסיון רב, ולא רק בטיפול במגוון מחלות עיניים, אלא גם בניתוחים להסרת משקפיים. וכמובן, אל תשכחו לבדוק שמרפאת העיניים מוכרת ומאושרת על ידי משרד הבריאות.

הסרת משקפיים – איך זה עובד?

ישנם שני סוגי ניתוחים להסרת משקפיים:

  1. הסרת משקפיים בשיטת LASIK - פתיחת חלון טיפולי בקרנית העין ועיצוב מחודש של צורת הקרנית על ידי קרן לייזר.
  2. הסרת משקפיים בשיטת PRK - הסרת השכבה העליונה של הקרנית ושינוי קימור הקרנית באמצעות לייזר. לאחר הטיפול מכניסים לעין עדשת מגע טיפולית שעוזרת לחדש את בנייתה של שכבת הקרנית העליונה שהוסרה.

בשתי שיטות הטיפול עיצובה מחדש של הקרנית משנה את הכוח האופטי שלה ומחזיר את העין למצבה התקין. שינוי זה הוא בלתי הפיך.

הסרת משקפיים בלייזר – כל אחד יכול?

חשוב מאוד לפני ביצוע הניתוח לעבר בדיקות התאמה מקיפות אצל רופא עיניים. בדיקות ההתאמה כוללות שאלון רפואי, בחינת התיק הרפואי, בדיקת אופטימטריסט ובדיקה של מבנה הקרנית ועוביה. לכל אחת מאיתנו עיניים שונות, וישנם גם מצבים (כשלושים אחוזים מהמקרים) בהם העיניים לא מתאימות לניתוח. כמו כן, ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ניתן לעבור רק אחרי גיל 18 ורק אם הקרנית תקינה.

אם נמצאתן מתאימות לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים, רופא העיניים, באמצעות הנתונים שיאסוף בבדיקות ההתאמה, ימליץ לכן על שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורכן.

חשוב שתדעו כי רוב המרפאות המובילות מציעות את בדיקות ההתאמה חינם וללא התחייבות. לכן, ערכו את הבדיקות אפילו בכמה מרפאות והיו סמוכות ובטוחות שאתן אכן מתאימות לניתוח.