הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר היא תחום מאוד פופלרי ברפואה אסתטית,, והפכה כבר להיות עניין שבשגרה, בעיקר בחודשי הקיץ. מכשירי הסרת שיער בלייזר הוכחו כלא מסוכנים וכיעילים מאוד בהרחקת שיער. נשים רבות, וגם לא מעט גברים, פונים ללייזר כדי לצמצם ולהפחית את צמיחת השיער המיותר.

הסרת שיער בלייזר מתבצעת מכל חלקי הגוף. נשים לרוב בוחרות להסיר שיער מהפנים, בית שחי, מפשעות ורגליים, ואילו אצל הגברים, החזה והגב פופולריים יותר. ישנם אין ספור מכונים להסרת שיער בלייזר, אשר לקראת הקיץ יוצאים במבצעים שונים ובמחירים אטרקטיביים. לכן, לפני שמחליטים לעבור את הטיפול מומלץ לעשות השוואת מחירים. כמו כן, כדאי להגיע למכון להסרת שיער בלייזר לפגישת ייעוץ, ובאותה הזדמנות להתרשם מהמקום, מרמת הניקיון, מהפרטיות, מהצוות וכו'.

להסרת שיער בלייזר מחירים שונים והם משתנים לא רק בהתאם למכון, אלא גם בהתאם לאזור הטיפול (הסרת שיער בלייזר מהרגליים תעלה יותר מאשר הסרת שיער מהשפם למשל) וכן בהתאם למספר הטיפולים הנזקקים לצורך הסרת השיער. מספר הטיפולים תלוי באזור הטיפול ובסוג השיער של המטופלת. כמובן שהעלות עולה ככל שעולה מספר הטיפולים.

הסרת שיער בלייזר – איך זה עובד?

הסרת שיער בלייזר נעשית על-ידי שימוש בקרן אור (לייזר). אנרגית האור מתבייתת על הפיגמנט מלנין, אשר נמצא בשערה בריכוז גבוה. המלנין מתחמם והשערה מוליכה את החום עד לשורש השערה, אשר נהרס מהחום וגורם לנשירת השערה. לעיתים לוקח זמן עד ששורש השערה נהרס ולכן יש לחזור על התהליך מספר פעמים. חזרה על התהליך, מונעת גם פספוס של שערות שהתחמקו מקרן הלייזר בפעם הראשונה שהיא הובזקה על העור. לפני השימוש במכשיר, מורחים ג'ל על האזור המטופל. הטיפול לרוב אינו כואב, לעיתים מורגש מעין עקצוץ, אך עניין זה תלוי באזור המטופל וכן בסף הכאב של המטופלת.

הסרת שיער בלייזר – האם זה לצמיתות?

לא ניתן להבטיח את הסרת השיער לצמיתות, אבל כן מדובר בדילול משמעותי של השיער והפיכתו לדק יותר. במקרים רבים השיער אינו צומח תקופה ארוכה, אפילו שנים, לאחר תום הטיפולים. אולם יש לזכור כי שינויים הורמונליים, כגון הריון ולידה, הנקה ועוד, מביאים גם לשינויים בקצב צמיחת השיער ועלולים להשפיע על תוצאות הטיפול.