כל מה שרציתם לדעת על שיפור מראה החיוך

החיוך שלנו אומר עלינו הרבה ולכן אנשים רבים רוצים לשפר את מראהו. אנשים רוצים שיניים לבנות וישרות וזאת משום שהדבר משפיע באופן ישיר על מראה הפנים שלנו. מי שלא סובל מתופעה של שיניים צהובות או שחורות לא ממש יודע איזו הרגשה זו לסגור את הפה מרוב בושה.

כיום, אנשים כבר לא צריכים לסבול מתופעה זו וזאת משום שרפואה אסתטית מציעה פתרונות אסתטיים גם בתחום רפואת השיניים, בהם ניתן לעשות שימוש וזאת כאשר מדובר בשיניים משחירות או מצהיבות (שיניים אשר נוטות לגוון אפרפר או שקוף פחות אידיאליות לטיפולים אלו).

הלבנת שיניים ביתית או הלבנת שיניים במרפאת שיניים אלו שתי אפשרויות העמודות בפני מי שסובל משיניים מצהיבות או משחירות. הלבנת השיניים הביתית היא הלבנה אותה ניתן לרכוש לרוב ללא מרשם רופא. מדובר על ג'ל אותו יש למרוח על השיניים בלילה, מכסים את הג'ל במתקן פלסטיק ייחודי ולאחר כמה טיפולים השיניים מלבינות.

הלבנת שיניים במסגרת מרפאת השיניים היא תמיד מומלצת יותר וזאת מאחר והטיפול מותאם לכם אישית ותוך בדיקות התאמה המאשרות כי המטופל מתאים לכך. ישנם מקרים למשל בהם לאדם יש מחלת חניכיים והטיפול אינו מומלץ לא אך הוא עושה טיפול ביתי ואינו מודע לסיכונים. הפגיעה בשן עלולה להיות חמורה במיוחד עקב כך ולכן הטיפולים הביתיים מומלצים לאנשים אשר עברו בדיקות כלליות של השיניים אשר אישרו כי הן במצב תקין לטיפול.

בכל מרפאת שיניים ניתן לעשות טיפול של הלבנת שיניים כיום , בדרך כלל מורחים על השן את חומר ההלבנה ואז עושים שימוש במכשיר לייזר כדי לזרז את ההליך.

אפשרות נוספת אשר עומדת בפני מי המעוניין בשיניים לבנות הוא ציפוי שיניים. גורמים שונים כמו קפאין וסיגריות גורמים לחיוך שלנו להיות שחרחר וצהוב ופעמים רבות ישנם פגמים קשים לתיקון. ציפוי שיניים הוא הפיתרון האולטימטיבי במקרים אלו שכן מדובר בשיוף השן המקורית והרכבת שן מלאכותית מעליה. השן המלאכותית גם שומרת על השן המקורית וגם מקנה לכם חיוך מבריק ולבן שאין שני לו. ציפוי שיניים מתאים גם למקרים של שיניים מחוספסות או שבורות ואף להסתרת שורשי שן גלויים.

ניתן לבצע ציפוי שיניים עם שני חומרים : קומפוזיט וחרסינה. הקומפוזיט הוא חומר פלסטי בצבע לבן והוא נחשב נפוץ הן משום מחירו הזול למדי והן משום קלות הטיפול. לעומתו ציפוי החרסינה נחשב ליקר במיוחד אך הוא עמיד הרבה יותר מהקומפוזיט בכל מה שקשור למאכלים ומשקאות אשר צובעים את השיניים.

ולסיכום : הלבנת שיניים וציפוי שיניים הם אמנם טיפולים אסתטיים אך הם בהחלט מחייבים ביקורת רפואית ובדיקות כלליות בטרם הטיפול וזאת כדי להתאימו. תוצאות הטיפולים נהדרות כאשר הרופא המבצע הוא איש מקצוע בקיא ולכן יש לבחור אותו בקפידה ותוך מתן תשומת לב על מוניטין, ידע וניסיון בתחום.