הזרקת בוטוקס

את מתבוננת במראה ולא אוהבת את הקמטוט שנוצר שם בין הגבות. ממש לא אוהבת. חברה שלך עשתה לא מזמן הזרקת בוטוקס והייתה מרוצה מהתוצאה. 'אולי גם אני אעשה הזרקת בוטוקס'? את מקמטת את מצחך בהבעת חשיבה ושוב מבצבץ לו הקמט במלוא הדרו. את כבר יודעת את התשובה...
מהי בעצם הזרקת בוטוקס?
הזרקת בוטוקס משתייכת לתחום של רפואה אסתטית – רפואה המטפלת באסתטיקה של העור והגוף ובתחומה ישנם טיפולים כמו מילוי קמטים, הבהרת כתמים, ניתוחים פלסטיים וכד'. הבוטוקס הינו חומר מילוי המשמש את הרופאים הפלסטיים בעיקר למילוי קמטים בפנים ולמילוי שפתיים, ואינו כולל הליך כירורגי. בהליך זה מוזרק הבוטוקס לתוך השריר ומשתק אותו, ובכך מונע התקמטותו. יש לציין שהזרקת בוטוקס הנעשית באופן מקצועי ע"י רופא מנוסה, איננה פוגעת ביכולת הנעת השרירים.
עברתי הזרקת בוטוקס לפני כחודש ואני לא מרוצה מהתוצאה, מה עליי לעשות?
לחכות. טיפולי בוטוקס הם טיפולים לטווח זמן מוגבל (עד כ- שישה חודשים), אשר לאחריו החומר מתפוגג או נספג בעור והפנים חוזרים למצבם הקודם. לכן, גם תופעות הלוואי השליליות נעלמות ברגע שהחומר התפוגג. מצד שני, אם את כן מרוצה מהתוצאה תצטרכי לשוב על הטיפול בכל כמה חודשים.
כיצד מתבצע הליך של הזרקת בוטוקס?
הזרקת בוטוקס מתבצעת ע"י סדרת הזרקות תת עוריות, ונמשכת כרבע שעה. ברוב המקרים אין צורך בהרדמה אולם ניתן להסתייע במשחה לאלחוש והרגעה מקומיים. הזרקת בוטוקס מתבצעת באמצעות מזרק בעל מחט קטנטנה ודקיקה, המזריק את הבוטוקס היישר לשריר אותו רוצים לשתק. מינון החומר, איכותו ומיקומן המדוייק של נקודות ההזרקה הם קריטיים להצלחת הטיפול ולכן יש לבצע הזרקת בוטוקס אך ורק אצל רופא מומחה ומקצועי.
ביצעתי הזרקת בוטוקס באזור המצח ואני מרוצה מאד מהתוצאה. האם ניתן להזריק גם באזור העיניים והפה?
ברוב המכריע, זריקות בוטוקס מוזרקות לשרירי המצח ולשרירי ההבעה בין הגבות הגורמים לקמטים. אמנם קיימים היום טיפולי הזרקת בוטוקס להפחתת קמטים בזויות העיניים, באזור הצוואר וסביב הפה, אולם הם נעשים בשכיחות נמוכה ולא אושרו ע"י ה-FDA האמריקאי, וגם לא נבדקו עדיין השלכותיהם. יחד עם זאת, הרפואה האסתטית נותנת מענה רחב למגוון טיפולים אסטטיים, כולל טיפול בקמטים באזורי העיניים והפה.
האם זה מסוכן?
הזרקת בוטוקס נחשבת בטוחה ובעלת תופעות לוואי מועטות אשר חולפות, כאמור, עם התפוגגות החומר.
אני בת 28 ואני די מפחדת מהקמטים העתידיים לבוא. האם אני יכולה לבצע הזרקת בוטוקס על מנת למנוע קמטים?
הזרקת בוטוקס נועדה לטפל בקמטים קיימים ולכן מומלצת בעיקר לאנשים בסביבות גיל ארבעים. יחד עם זאת, אם את מרגישה כי יש לך כבר קמטים המציקים לך, את יכולה לפנות לייעוץ אצל רופא המבצע טיפולים של הזרקת בוטוקס.