ניתוח אף (ניתוח סינוסים) ומה שצריך לדעת עליו

יותר ויותר אנשים מדווחים שהיו רוצים לעבור ניתוח קוסמטי כלשהו ואכן בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה שבה יותר ויותר אנשים, גברים ונשים, מבוגרים וצעירים לוקחים חלק בתעשיית הניתוחים הקוסמטיים ומבקשים ליצור שינוי קוסמטי בגופם. הסרת נקודות חן, הגדלת חזה, מתיחת פנים ועוד כהנה וכהנה ניתוחים שמטרתם היא אחת- לשפר את המראה החיצוני ובכך להביא לשינוי בחייהם של אנשים. לא כולם מודעים לכך אבל ניתוחים פלסטיים אינם בהכרח ניתוחים קוסמטיים.

רפואי או קוסמטי

ישנם ניתוחים שמטרתם רפואית ובם נערכים על ידי מנתח שמומחה ברפואה פלסטית. מומחה ברפואה פלסטית עשוי לבצע ניתוחים כמו הסרת שומות, טיפול בכוויות, שיקום עור וכמובן ניתוח אף רפואי (כמו ניתוח סינוסים). הבלבול בין סוגי הניתוחים השונים נובע בין היתר מכך שאותו רופא מבצע גם ניתוחים למטרה קוסמטית וגם ניתוחים שעבורם ישנה התוויה רפואית, כלומר נועדו לתקן בעיה רפואית קיימת.

ניתוח אף (ניתוח סינוסים) - קוסמטי או רפואי או גם וגם?

בנוסף, ישנם ניתוחים כמו ניתוח אף (ניתוח סינוסים) שעשויים לשלב בין התוויה רפואית כמו סטייה במחיצה או בעיה בסינוסים ובין התוויה אסתטית, כמו למשל אף גדול או עקום. במקרה כזה יבוצע ניתוח משולב שבו יתוקן הליקוי הרםואי וגם יבוצע הליך שמטרתו היא אתסטית בלבד. מי שקובע ומאבחן את הבעיה הרפואית הוא כמובן רופא ובמקרה של אף מדובר על מומחה אף אוזן גרון. ניתוח לתיקון מחיצה באף למשל שכולל גם ניתוח קוסמטי עשי להתבצע על ידי שני מנתחים כאשר האחד הוא מנתח אף אוזן גרון ואילו השני הוא מנתח פלסטי.

ניתוח לכל דבר

ישנם מנתחים פלסטיים שמבצעים את כל הפעולה בכוחות עצמם, והבחירה במנתח המתאים צריכה להיעשות בזהירות מלאה. ניתוח לתיקון אף שבו יש בעיה רפואית כמו למל אף שבור, ניתוח לתיקון סינוסים או ניתוח לתיקון אף גדול שהוא ניתוח קוסמטי הם ניתוחים לכל דבר ועניין ולכן יש לגשת אליהם בכובד ראש ובמלוא האחריות.

מעבר לבחירת רופא מנתח בעל התמחות רלוונטית חשוב לעדכן את הרופא על כל בעיה רפואית שממנה סובל המנותח ולהיערך לקראת הניתוח בהקשרים שונים תוך לקיחה בחשבון של תופת ההחלמה הנדרשת, ותופעות הלוואי שעלולות להופיע.