הצערת העור

הצהרת העור ובמיוחד הצערת עור הפנים הוא טיפול פופולארי כיום הנועד לטשטש קמטים, למצק ולהדק את עור הפנים שהזדקן בשל גנטיקה, השמש החזקה בארצנו וכמובן הגיל. לעומת זאת, כיום מקובל כי גם נשים בגילאי ה - 30 וה - 40 לחייהן ולא רק נשים מבוגרות מבצעות את הטיפולים הללו על מנת להעניק לעור הפנים מראה צעיר ושופע יותר.

שלושת הטיפולים הפופולאריים ביותר כיום נעשים באמצעות גלי רדיו (RF), קרן אור מסוג אינפרא אדום (IR) ואנרגיית אור מסוג IPL.

IPL - Intense Pulse Light

מדובר בטכנולוגיה המבוססת על קרן הכוללת אנרגיית אור חזקה, אך איננה קרן לייזר ולפיכך אינה מסוכנת. האור עצמו חודר אל שכבות העור הפנימית, הדרמיס העליון והדרמיס התחתון ,מחמם אותן ובכך למעשה מסיר תאי עור מתים ומעודד את פעילות הקולגן שהוא החומר המותח את העור ומעניק לו מראה צעיר ו"זוהר" יותר. טיפול באמצעות IPL מסוגל גם להעלים קמטים וקמטוטים, נימים בולטים או כתמים, להבהיר פיגמנטציה ולצמצם נקבוביות.

כל טיפול נמשך בין 6 ל - 10 מפגשים ונערך אחת לשנה.

טיפול בגלי רדיו (RF)

הטכנולוגיה היא בעלת אפקט דומה לזה של טכנולוגיית ה - IPL, אך היא מסוגלת להגיע גם לעומק הדרמיס עד גבול ההיפודרמיס (שכבת העור הפנימית ביותר),ובכך מעודדת את יצורם של תאי עור חדשים ובעיקר של תאי הקולגן הנמצאים בין השכבות השונות בעור. היתרון המרכזי של טיפול באמצעות RF הוא שהשיטה מאפשרת לטפל באזורים נוספים כגון צוואר, מחשוף, זרועות וידיים וגם באנשים כהי עור.

תופעת הלוואי העיקרית של הטיפול הוא אדמומיות בעור שנעלמת לאחר מספר ימים בודדים ויצירתם של גלדים קטנים במקום המגע עם האלקטרודה שאותם ניתן להסתיר באמצעות איפור.

לאפקט מקסימלי, רצוי לחזור על הטיפול 3-5 פעמים כל שבועיים. ישנם אף טיפולים משולבים ב - IPL ו - RF הידועים בתור Photo Rejuvenation.

טיפול באמצעות קרני אינפרא (DEEP IR)

זהו טיפול הפועל באופן דומה למדי לזה של טיפול בגלי רדיו, והיא יוצרת מעין "איים" בשכבת הדרמיס. איים אלו מתחממים ומעוררים פעילות טבעית של ריפוי העור, כך שנוצרת שכבת עור חדשה, אלסטית ובעלת מראה צעיר יותר.

השיטה מאפשרת לטפל בכל אזורי הגוף, כולל הפנים, הצוואר, הזרועות, הבטן והירכיים. לרוב מומלץ על סדרה של עד חמישה טיפולים מדי חודש וחודש בפיקוח של רופא. בחלק מהמקרים ניתן לחזור לשגרה כבר לאחר חצי שעה ובכל מקרה רצוי להימנע מחשיפה לשמש בימים הראשונים לאחר הטיפול ולהשתמש בקרם הגנה מתאים.