בעיות עור אצל נשים

בעיות עור אצל נשים ובכלל זאת מחלות עור וסימני הגיל מעסיקות נשים רבות אשר רוצות להשיב לעצמן את מראה הנעורים או לשפר את חזותן החיצונית ותדמיתן באמצעות טיפול בעור. לדוגמה, נשים רבות נאלצות ללכת עם חצאיות או מכנסיים ארוכים על מנת להסתיר את עורן גם בעונות החמות של השנה, דבר שגורם מלבד הבושה, גם תחושה חזקה של חוסר נוחות (ולעיתים אף מחמיר עוד יותר את מצב העור).

טיפול בבעיות עור

לטיפול בעור יש שתי אסכולות עיקריות : הרפואה המערבית מנסה לרוב לטפל בכל בעיה או מצוקה בצורה נקודתית באמצעות משחות , תרופות, ניתוחים וכדומה, ואילו הרפואה המשלימה רואה את העור עצמו כחלק מהמכלול הגדול יותר של הגוף. לפי אסכולה זו, טיפול בעור צריך להתמקד במציאת שורש הבעיה ולא בטיפול בסימפטום כזה או אחר. לדוגמה, ייתכן כי קיים מחסור ברכיב תזונתי מסוים או שהגוף עצמו אינו מצליח לנקות את הרעלים שמצטברים בו ולכן הוא "מנסה" להוציא אותם באמצעות העור.

בכל אופן, הן הרפואה המערבית והן העוסקים ברפואה משלימה מסכימים על כך שאימוץ אורך חיים בריא יותר יכול לתרום גם לבריאות העור ובעיקר חשוב להקפיד על תזונה בריאה הכוללת את כל אבות המזון, סיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים וכדומה. אלו נמצאים בעיקר בפרות וירקות, דגנים, אורז וחיטה מלאים. לעומת זאת, צריכה מופרזת של מזון עתיר שומן, מתוק, מטוגן או כזה שמכיל צבעי מאכל, מונע את הספיגה של המזונות הבריאים יותר בגוף ולכן רק שלא תורמת לבריאות העור, אלא גם פוגע בה.

בעיות עור נפוצות אצל נשים

אלו הן בעיות העור וטיפולי העור הנפוצים ביותר בקרב נשים :

אקנה - אקנה או פצעי בגרות היא תופעה מוכרת כמעט לכל אחת שעברה את גיל ההתבגרות ולעיתים הופעת הפצעים קשורה לשינויים הורמונאליים שאין לנו שליטה עליהן וחרדות טבעיות בגיל זה. עם זאת, באמצעות טיפול נכון אפשר לעבור את התקופה הזו בשלום בלי יותר מדי גירודים וצלקות.

נשירת שיער - נשירת שיער אף היא יכולה לנבוע משינויים הורמונאליים, אך גם חילופי עונות ותנאים של חוסר שינה או תזונה לקויה. לפיכך החזרת האיזון לגוף הינה חיונית לצורך החזרת המצב לקדמותו.

מילוי קמטים - מילוי קמטים יכול להתבצע בעזרת מגוון רחב של שיטות כגון בוטקס, חומצה הילאורנית והזרקת שומן עצמית מאזורים אחרים בגוף, כאשר לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות.