מילוי קמטים

כמעט כל אחת היום יודעת שבאמצעות טיפול קוסמטי מוצלח אפשר למלא את הקמטים שהזמן חרש בנו ולהיראות צעירות ונאות יותר, אך סביב הנושא יש גם לא מעט סימני שאלה, חששות וחוסר בהירות : אילו טיפולים הם האפקטיביים ביותר, לכמה זמן הם משפיעים, ועל מה חשוב להקפיד כאשר מתחילים טיפול.

בוטוקס

בוטוקס הוא אולי הטיפול המוכר ביותר לטובה ולרעה והוא מתבסס על פעילותו של רעלן המופרש מבקטריה ומסוגל לשתק את השריר באזור המצח והעיניים, כך שהשריר נעשה רפוי ומותח את העור סביבו. החדשות הטובות הן שככל שמבצעים יותר טיפולים, כך השריר מתכווץ פחות ולכן ההשפעה אפקטיבית לזמן ארוך יותר. החדשות הרעות הן שחייבים להקפיד מאוד על כמות החומר המוזרק והמיקום המדויק אליו מזריקים אותו על מנת להימנע מתופעות לוואי ואפילו שיתוק במקרים קיצונים.

כמו כן, בניגוד לדעה הרווחת, גם רופא שיניים מיומן יכול לבצע את הטיפול ולא חייבים בהכרח להיות מטופלות אצל מטפל או רופא שהוא פלסטיקאי בלבד.

עיקרון הטיפול באמצעות שומן עצמי הוא זהה, אך במקרה כזה, השומן נלקח מתאי שומן באזורים אחרים בגוף כמו למשל הבטן או הישבן על מנת שהגוף לא יידחה אותו.

חומצה הילאורנית ושומן עצמי

לאחר עשרות שנים של שימוש בשמנים שונים, סיליקון וקולגן שלא הוכיחו את עצמם בטווח הארוך כבטיחותיים, החל השימוש הרווח בחומצה הילאורנית. ח. הילאורנית היא למעשה חומר טבעי אותו הגוף שלנו מייצר בעצמו בגיל צעיר יותר, אך בגילאים מבוגרים כמותו מדלדלת. מכיוון שתפקיד החומצה הוא לשמש כחומר הסופח את המים בגוף ושומר על נפח התאים, הרי שהוספתו באופן מלאכותי יוצרת אפקט של מתיחה גם בגיל מבוגר.

באופן אופטימאלי, הטיפול בחומצה הילאורנית יכולה להחזיק חצי שנה עד שנה, אך דווקא חשיפה לתנאי מזג אוויר חמים ופעילות ספורטיבית (כמו גם עישון) המעלים את טמפרטורות הגוף, מפרקים את החומצה ומקטינים את יעילות הטיפול.

עיקרון הטיפול באמצעות שומן עצמי הוא זהה, אך במקרה כזה, השומן נלקח מתאי שומן באזורים אחרים בגוף כמו למשל הבטן או הישבן על מנת שהגוף לא יידחה אותו.

פעולת המילוי כטיפול הרמוני

חשוב לציין כי מילוי של אזור אחד בגוף יכול להשפיע לרעה או לטובה על אזורים אחרים. לדוגמה, מילוי באזור הלחיים יכול לגרום להיווצרותם של שקעים מסביב לעיניים. מסיבה זו, מטפלים מיומנים מבצעים סקירה מוקדמת של האזור המטופל ודואגים לטיפול שייקח בחשבון את כלל האלמנטים באזור זה.

עוד דברים שחשוב לדעת

  • • כיום בניגוד לעבר, פעולת המילוי אינה כואבת, אך ניתן להשתמש בחומר מאלחש לבקשת המטופלת.
  • • יש לוודא כי לחומר המוזרק יש אישור ממשרד הבריאות (יש מאות שמות שונים לחומרים מחברות שונות).
  • • על מנת להימנע מזיופים, במיוחד של החומרים הפופולאריים פרפקטה, רסטילן וטאוסיאל, בקשו לראות את חותמת המקור של החברה המייצרת שהיא לרוב מדבקה תלת ממדית.