מה חשוב לדעת על ניתוח להגדלת חזה?

מאת: ד"ר אגם קרן, כירורגית פלסטית.

סיבות שונות עשויות להניע נערות ונשים להגדיל את החזה שלהן. הסיבות בקרב הנערות הן, רובן ככולן, אסתטיות בלבד, בעוד בגילאים המבוגרים יותר, נשים לאחר לידות, אשר משתנה מבנה החזה שלהן והוא רפוי ונפול, עשויות להגדיל את החזה גם אם וכאשר הסיבה הנוספת, אולי העיקרית, היא הרצון להשיב את הסימטריה שאבדה לו או לייצבו.

רופאים נוטים לא לאשר ביצוע הגדלת החזה לפני גיל 18, למעט מקרים- בודדים וקיצוניים – שבהם קיימת אי סימטריה בולטת המעיבה על חיי הנערה ופוגעת באיכות חייה, בדימוי ובביטחון העצמי שלה.

על פי רוב, המכנה המשותף לחלק הארי מהנשים המעוניינות לבצע ניתוח הגדלה הוא הרצון להיראות נשיות יותר (לתחושתן ולתפיסתן). סיבה רווחת לרצון להגדיל את החזה היא להיראות כמו נשים המשמשות מושא להערצתן (ו/או לקנאתן) מודל לחיקוי כמו גם רצון למצוא חן בעיני בן זוג פוטנציאלי או קיים.

נשים הפונות לביצוע הניתוח בין העשורים שלישי לרביעי בחייהן הן מי שההריונות והלידות גרמו לשינוי ועל פי רוב לעיוות בצורת החזה שלהן. הרמת החזה והגדלתו משפרת את החזות שלהן ויותר מכל את מידת שביעות הרצון שלהן מהמראה של עצמן.

גם נשים בעשורים החמישי והשישי לחייהן פונות להגדיל חזה. מי מהן שעושות זאת מונעות בדרך כלל מטרנד של חזרה לנעורים או רצון להיראות צעירות יותר מכפי גילן, ובתוך כך לחוש סקסיות יותר. גם נשים שרוצות להכיר בן זוג לחיים לפרק ב' עושות זאת כדי להיראות מושכות יותר.

גם נשים בעשורים החמישי והשישי לחייהן פונות להגדיל חזה. מי מהן שעושות זאת מונעות בדרך כלל מטרנד של חזרה לנעורים או רצון להיראות צעירות יותר מכפי גילן, ובתוך כך לחוש סקסיות יותר. גם נשים שרוצות להכיר בן זוג לחיים לפרק ב' עושות זאת כדי להיראות מושכות יותר.

מנתחים מקצועיים, מאומנים ומיומנים בניתוח להגדלת החזה, מכשירים, חומרים ותנאים מיטביים לביצוע הניתוח, להתאוששות ולהחלמה ממנו אף הם מהווים שיקול עבור נשים מבוגרות לעבור את הפרוצדורה שאינה מסובכת ותופעות הלוואי שלה קלות, זניחות וחלקן חולפות במהירות.

כך הולכים השתלים

על פי רוב מקובלת החלוקה של שתלים לשני סוגים: שתלים עגולים (דמויי חצי כדור) ושתלים אנטומיים ( דמויי אגס). כל קבוצה נחלקת לתת-קבוצות על פי נפח, ממד וצורה. המבחר של השתלים העגולים מצומצם יותר מאשר המבחר של השתלים האנטומיים, שבהם ניתן לבחור לא רק על פי רוחב השתל וגובהו אלא גם על פי אורכו.

השתלים עשויים להיות עם מרקם חלק או מחוספס, בעלי נפח משתנה ( מ- 150 CC עד 850 CC, כאשר חומר המילוי הוא סיליקון או מי מלח. רוב הנשים מעדיפות שתלי סיליקון בשל הדמיון הרב בין מרקם הסיליקון למרקם רקמת השד הטבעי. באחרונה נכנס לשוק חומר חדש – פוליאוריתן, האמור למנוע סיבוכים פוטנציאליים שונים בניתוח ולדעת מומחים יתרונותיו רבים יותר משל הסיליקון.

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פשוט יחסית לניתוחים כירורגיים אחרים. הוא עשוי לארוך בין שעה לשעתיים ומתבצע בהרדמה כללית. עם סיומו נחבש החזה למשך 72 שעות. רוב הנשים המנותחות חוזרות לשגרת חייהן בתוך שלושה ימים לאחר הניתוח. ההנחיה הגורפת הניתנת לנשים שנותחו היא ללבוש חזייה מיוחדת במשך כשישה שבועות ולמעט בביצוע פעילות גופנית.