צלקות אקנה

שיטות טיפול בהעלמת צלקות אקנה

כולנו רוצים עור חלק, נטול פצעים וצלקות אקנה. אפשר לטפל בצלקות אקנה ובדרך זו למנוע את המשך התפתחות הצלקת וגם לטשטש את הצלקות.

מהו אקנה

אקנה מופיע בעיקר בגיל ההתבגרות, אך יכול להופיע גם במצבים נוספים בהם מתרחשים שינויים הורמונליים בגוף. האקנה מופיע בגלל פעילות יתר של בלוטות החלב, אך יש גורמים נוספים, שיכולים להחמיר את האקנה, כמו : תזונה לקויה, לחצים נפשיים, חשיפה לשמש ומוצרי קוסמטיקה. אפשר לטפל באקנה באמצעות סבון עם חומציות 5.5, משחה אנטיביוטית ותכשירים קוסמטיים המיועדים לכך ונמכרים אצל קוסמטיקאיות שהוכשרו במיוחד לכך. מה שחשוב הוא להתמיד בטיפול ולשמור על הגייניה באופן יומיומי וכמובן לא לחטט בפצעים.

שיטות טיפול בצלקות אקנה

רוב האנשים הסובלים מאקנה נפטרים ממנו עם הזמן, אבל ישנם כאלה שהאקנה משאיר אצלם סימנים בדמות צלקות אקנה. יש כמה שיטות טיפול מומלצות בצלקות אקנה וחשוב לאבחן היטב את הצלקות כדי לבחור את הטיפול המתאים : פילינג עמוק לפנים, הזרקת חומרי מילוי לחורים בפנים, טיפול משולב שמאפשר את העלמת צלקות אקנה וטיפול בצלקות אקנה בלייזר.

הזרקת חומרי מילוי לחורים בפנים – ישנם חומרי מילוי זמניים כמו חומצה היאלורונית וחומרי מילוי קבועים כמו סיליקון רפואי טהור, שמיועד לצרכים קוסמטיים. הסיליקון יוצר רקמת קולגן חדשה, שמחליפה את השכבה הפגומה ועוזרת להעלמת צלקות אקנה וחטטים.

טיפול משולב – אם אתם רוצים להשיג את התוצאות הטובות ביותר מומלץ לשלב בין פילינג עמוק לפנים ובין הזרקת חומרי מילוי לחורים בפנים.

טיפול בצלקות אקנה בלייזר – אפשר לטשטש קלות את מראה צלקות האקנה והחטטים באמצעות שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם המבוסס על אנרגיית אור ולייזר. כיום משתמשים בלייזר באורך גל של 1540 ננומטר או בשילוב של גלי רדיו ואולטרה סאונד. הטיפול מורכב מסדרה של 5-7 טיפולים בהפרש של 3-4 שבועות. משך כל טיפול כ-20 דקות. הטיפול מבוצע ע"י רופא, ללא הרדמה ונחשב לקל יחסית. והטיפול מבוצע בדר"כ כטיפול משלים לאחר פילינג כימי או לאחר הזרקת חומר מילוי לחורים בפנים.