ניתוח עפעפיים

רוצות לשנות את מראה הפנים ולהראות צעירות ורעננות תמיד? בעבר נאלצנו להשלים עם גזרות הגיל אולם היום יש פתרון גם לעור שמאבד מגמישותו ולעפעפיים שצונחים מטה – ניתוח עפעפיים. מה זה ניתוח עפעפיים? למי הוא מתאים? ואיפה כדאי לבצע אותו?

ניתוח עפעפיים הוא שם כללי לכמה ניתוחים פלסטיים נפוצים, ביניהם הרמת עפעפיים עליונים, הרמת עפעפיים תחתונים, הרמת גבות ומתיחת עפעפיים. בכל המקרים מדובר בניתוח מהתחום של רפואה אסתטית ומטרתו לתקן את מראה העיניים והעפעפיים שעם הגיל מקבלים מראה עייף ונפול. יחד עם זאת, רבים בוחרים לבצע ניתוח עפעפיים מסיבות בריאותיות, כאשר צניחת העפעפיים גורמת לקשיים בראייה.

ניתוח עפעפיים עליונים

ניתוח עפעפיים עליונים מטפל בקפלי העור שנוצרים מעל העין בעקבות צניחתו של העור והשומן שמצטבר תחתיו. בניתוח מוסרות רקמות עור ושומן עודפות באמצעות חתך בקפל העפעפיים ויצירת קפל מלאכותי. הניתוח קצר יחסית ואורך כארבעים וחמש דקות.

ניתוח עפעפיים תחתונים

ניתוח עפעפיים עליונים נחשב למסובך יותר מבין השניים, אך גם הוא נמשך לא יותר משעתיים. ניתוח נועד לתיקון ה"שקים" שנוצרים מתחת לעין וניתן לעשות בשתי שטות: באמצעות חתך קטן בקו שמתחת לריסים, הוצאת השומן העודף דרכו ותפירתו או באמצעות חתך לייזר.

הן ניתוח עפעפיים עליונים והן ניתוח עפעפיים תחתונים נפוצים מאוד ורמת הסיכון ותופעות הלוואי הכרוכים בהם נמוכים. אמנם הניתוחים נפוצים בעיקר בקרב נשים, אך ישנם גם גברים שמבצעים אותם. ניתוח עפעפיים מתבצע בדרך כלל לאחר גיל ארבעים, עם זאת ישנם נשים שמסיבות גנטיות ובריאותיות צניחת העפעפיים מתרחשת אצלם מוקדם יותר.

ניתוח עפעפיים – איך להתכונן?

לפני ניתוח עפעפיים יש להתייעץ עם הרופא המנתח ולהתאים את אופן הניתוח הן לצרכייך והן לנתונים הביולוגיים והרפואיים שלך. ניתוחים בכלל, ובקרבת העין בפרט, מחייבים מיומנות, הכשרה וניסיון רב ולכן אל תתפשרי ואל תתפתי לבצע ניתוח עפעפיים אצל מי שאינו מוסמך לכך. במקרים בהם ישנה בעיה של יובש בעיניים צריך לבדוק לפני הניתוח את כמות הדמעות בעין. באופן כללי מומלץ לבצע בדיקת עיניים לפני הניתוח. חשוב לדעת כי מרבית הסיבוכים של ניתוח עפעפיים קשורים לעיניים ולכן מומלץ שלרופא המנתח יהיה ידע ברפואת עיניים.