העצמת נשים

בקצב החיים המהיר של ימינו, נשים רבות מוצאות עצמן במעין מירוץ מטורף בלתי נגמר: מתחילות את הבוקר מוקדם עם השכמות של הילדים וארגונם לקראת יציאה מהבית, מפזרות את הילדים בגנים ובבית הספר, רצות לעבודה לישיבות, פגישות ולחצים ארגוניים, ושוב רצות לילדים, מנקות ומסדרות את הבית, ארוחת ערב, מקלחות, השכבות, שלא לדבר על ערימות הכביסה שמחכות בסל. ומה עם זמן לעצמך? זמן עם בן הזוג? זמן לבלות עם חברות? ומה עם החלומות והשאיפות שלך?

העצמה אישית הינו תהליך המיועד לאותן נשים, המרגישות "תקועות", אלו שמרגישות כי במשך זמן כה רב שקעו במירוץ המטורף של החיים, היו עסוקות במילוי המשימות הרבות שבאחריותן וענו לצרכיהם של אחרים עד שבעצם ויתרו על הגשמת חלומותיהן ורצונן האישי.

העצמת נשים עוזרת לנשים לעשות את הצעד הראשון לקראת השינוי, ואז להמשיך בדרך הנכונה ולהגיע לתוצאות הרצויות. נשים שעברו תהליך של העצמת נשים מרגישות שהן מסוגלות להגדיר את רצונותיהן וצרכיהן, למצות את היכולות שלהן, ובעיקר להיות מרוצות מהישגיהן.

העצמת נשים יכולה להיות בכמה שיטות: אימון אישי, מעגלי נשים, דמיון מודרך, סדנאות לנשים, NLP, התמקדות ועוד. אימון אישי נעשה בדרך-כלל על-ידי מאמנת אישית ומנוסה, אשר בעזרת כלים אימוניים עוזרת לאישה להיזכר בהצלחות שלה בעבר ובמה שהניע אותה, לזהות את הכישורים שלה ואת החסמים שמונעים ממנה לפנות לדרך חדשה ואז להגדיר בצורה מדוייקת את שאיפותיה ורצונותיה ולגרום לה להאמין ביכולתה להגשים אותם.

העצמת נשים באמצעות מעגלי נשים נעשית מעצם הדינמיקה בין נשים בעלות מכנה משותף רחב. המפגש המונחה מייצר מרחב חם ובטוח עם כימיה ואווירה קבוצתית ייחודית בה ניתן למצוא אוזן קשבת ולהקשיב לרחשי ליבן של נשים אחרות.

העצמת נשים על-ידי דמיון מודרך עוזרת לארגן את הרצונות והשאיפות לתמונה ברורה. דימיון מודרך משלב טכניקות של הירגעות והרפיה אשר בעזרתן תרגיש המטופלת חופשיה מהחסמים שעוצרים מבעדה להגשים את רצונה. שיטת NLP - Neuro Linguistic Programming משתמשת אף היא בכוחו של הדימיון והיא מאפשרת גמישות מחשבתית והתנהגותית ועל ידי כך פותרת בעיות בזמן קצר. טכניקה נוספת להעצמת נשים היא התמקדות אשר מאפשרת חיבור לאמת הפנימית שבתוכנו.