8 טיפים לתזונה המסייעת למניעת מחלות עיניים

הסברה הרווחת בקרב רבים בכל הנוגע לבעיות עיניים היא שמדובר בתוצאה בלתי נמנעת של הזדקנות או בעיות ראייה שמובילות למחלות עיניים. בחלק מהמקרים סברה זו אכן נכונה, אולם ניהול אורח חיים בריא ומאוזן יכול להפחית משמעותית את הסיכון ללקות במחלות עיניים.

לפניכם 8 טיפים מבוססי מחקר, לסוגי מזון הטובים והמשמעותיים ביותר לבריאות העין:

1. דגים

דגים הם מקור מצוין לחומצות אומגה 3 שחיוניות מאד לבריאות תקינה של הגוף. בין הדגים המומלצים לצריכה מצויים דג סלמון, טונה, מקרל, סרדינים, הרינג, אנשובי ופורל.

מחקרים מצאו ששמן דגים יכול לסייע במקרים של יובש ניכר בעיניים, שנגרם מסיטואציות שונות, למשל עקב שהייה ממושכת מול המחשב

2.אגוזים

גם אגוזים עשירים בחומצות אומגה 3. בנוסף הם מכילים ויטמין E שמסייע בהגנה על העין בכל גיל.

מומלץ להוסיף לתפריט היומי חופן אגוזים כמו: אגוזי מלך, אגוזי ברזיל, קשיו ובוטנים.

3.פירות הדר

עשירים מאוד בויטמין C, שמשמש כנוגד חמצון יעיל שנלחם בנזקים שנגרמים לעיניים עקב גיל. פירות הדר עשירים בויטמין C הם לימון ותפוז. בנוסף, מומלץ לאכול גם ענבים בעונה שאף הם עשירים בנוגדי חמצון.

4.זרעים

עשירים מאוד בויטמין C, שמשמש כנוגד חמצון יעיל שנלחם בנזקים שנגרמים לעיניים עקב גיל. פירות הדר עשירים בויטמין C הם לימון ותפוז. בנוסף, מומלץ לאכול גם ענבים בעונה שאף הם עשירים בנוגדי חמצון.

5.ירקות ירוקים עליים

מעולים כמקור לויטמין C, החשוב כל כך לעיניים, כנוגדי חמצון שנלחמים ברדיקליים החופשיים, כנוגדי דלקות וכמקור אנרגיה. מומלץ לצרוך ירקות ירוקים ועליים כגון תרד, קייל, סלרי.

6.גזר

ירק זה עשיר בויטמין A ובבטא קרוטן, שאחראי לצבעו הכתום של הירק. ויטמין A ממלא תפקיד חיוני בראייה מאחר ומצוי בו רכיב של חלבון שמסייע לרשתית בספיגת אור. הגוף צריך את הבטא קרוטן שאחראי לייצור ויטמין A ושל ויטמין E שהוא כזכור, עשיר בנוגדי חמצון. גם בטטות עשירות בבטא קרוטן ומשמשות כמקור טוב של ויטמין E.

7.ביצים

מחקרים רבים הראו את הקשר בין חלבון ביצה שמכיל מקורות טובים לויטמינים C ו- E, כמו גם אבץ ולואטין. כל אלו מסייעים בהפחתת הסיכון לאובדן ראייה שקשור לגיל.

8.מים

כמו בכל מישור גופני אחר, שתיית מים חיונית לחיזוק הגוף, לוויסות המערכת החיסונית ולאיזון המערכות בגוף. שתיית מים יכולה למנוע התייבשות, דבר שעשוי להפחית את הסימפטומים של עיניים יבשות ולשמור על בריאות העין. שתו מים.

טיפול טבעי במחלות עיניים

אחד הכלים הטיפוליים על פי הרפואה הסינית היא מתן ייעוץ והדרכה לתזונה נכונה ומאוזנת, זאת על פי שנות מחקר ולימוד רבות של מזונות והמאפיינים שלהם, כשלכל אחד מהם תפקיד חשוב בשמירה על בריאות הגוף.

תזונה נכונה היא חלק מטיפול מקיף שניתן בקליניקת איתי שרף, מטפל ברפואה הסינית ומראשוני המטפלים בארץ במחלות עיניים על פי הרפואה קראו עוד על איתי שרף

הטיפול, בנוסף להמלצות והדרכת תזונה, כולל דיקור סיני ובמקרי הצורך גם פורמולות טבעיות מצמחי מרפא, והוא מורכב לאחר אבחון מקיף של המטופל לצורך דיוק התוכנית האישית שמורכבת עבורו.