שיטות פילינג לנשים – הדרך הטבעית להצערת העור

נפילינג הוא טיפול פנים מקצועי אשר מסייע מאוד להצערת עור הפנים. ישנם מספר סוגים של טיפולי פילינג, כאשר המכנה המשותף לכולן הוא העובדה שכולם מביאים לקילוף עור הפנים. קילוף השכבות העליונות של העור תורם מאוד להתחדשותו המהירה, וכך נוצר אפקט של מיצוק, המקנה מראה צעיר וחיוני יותר.

אם הדרך המוכרת לביצוע טיפול פילינג היא השיטה הביתית, המבוססת על קרם גרגירים שמעסים לתוך העור וכך גורמים להתקלפות של השכבות העליונות, הרי שיש פילינגים מקצועיים יותר המבוצעים רק במכונים קוסמטיים, באמצעות מכשירים ומכונות מיוחדות. אז איזה סוגי פילינג יש ומה היתרונות והחסרונות של כל שיטה? על כך תוכלו ללמוד במאמר שלפניכם.

פילינג כימי

פילינג כימי הוא פילינג שמתבצע באמצעות תמיסות כימיות המכילות חומצה תלת-כלורית (TCA). יש שלוש רמות של פילינג כימי:

  1. קלה - טיפול המתבצע באמצעות חומצה בריכוז של עד 20%. את החומצה מורחים על עור הפנים, וממתינים לתגובה. בטיפול הקל העור יהפוך חיוור וחם, תיגרם כוויה קלה ולא מסוכנת ומספר ימים לאחר מכן אפשר יהיה לקלף את העור. על מנת להשיג תוצאות טובות צריך יהיה לחזור על הטיפול במרווחי זמן מסוימים, ותוצאת הטיפול תהיה עור חלק, זרימת דם וחמצן טובה יותר וחילוף חומרים טוב יותר של העור
  2. בינונית - טיפול המתבצע באמצעות חומצה בריכוז של 50%-20% - לאחר מריחת החומצה העור יהפוך לבן וחם, והמטופלת תחוש צריבה. לאחר מכן העור יאדים, הצריבה תחלוף אבל העור יתנפח. במהלך כעשרה ימים מיום הטיפול העור יתקלף וייווצר עור חדש, שיהיה חלק וקורן יותר, ללא קמטים וללא כתמי פיגמנטציה. העור גם יהיה נעים יותר למגע, וזרימת החמצן והדם בו תהיה טובה הרבה יותר משהיתה. חשוב לדעת, שטיפול כזה אינו מומלץ לבעלות עור כהה, שכן הוא יכול לפגוע בתאים שאחראים על הפיגמנטציה של העור.
  3. עמוקה – טיפול המתבצעת באמצעות חומצת TCA בריכוז של מעל 50%, או באמצעות חומצת פנול בריכוז של 10% ומעלה. פילינג כימי עמוק מתבצע בחדר ניתוח, שכן במהלכו מחדירים את החומצה לעומק הדרמיס וגורמים לכוויה מדרגה שנייה. מכיוון שכך, הטיפול נעשה בהרדמה מקומית ולכן הוא מתבצע בחדר ניתוח.

פילינג ביולוגי

גם פילינג ביולוגי, ממש כמו הכימי, מתבצע באמצעות חומצות (חומצה לקטית וסליצילית בעיקר), אולם בשיטת טיפול זאת לא יוצרים כוויה אלא ממיסים את הקרטין – חלבון שתפקידו לחבר את שכבת העור עליונה לשכבות התחתונות. כאשר הקרטין מומס אפשר להסיר את שכבת העור העליונה, וכך נוצרת הזדמנות צמיחה של עור חדש, חלק ונטול כתמים. את הטיפול ניתן לבצע במכון קוסמטי או בבית, ותופעות הלוואי שלו הן בדרך כלל מאוד קלות – עקצוץ ואדמומיות בלבד. אם מבצעים אותו נכון הוא יביא, ברוב המקרים, לתוצאות יפות.

פילינג אנזימתי

פילינג אנזימתי מתבצע באמצעות אנזימים פעילים אשר מקורם בצמחים שונים כגון אננס ופפאיה. ישנם תכשירים קוסמטיים המכילים את הצמחים הללו, וניתן לבצע את הטיפול במכון קוסמטי או בבית. טיפול זה גורם להתחדשות העור ולצמיחה של שכבה עליונה חלקה ונקייה מכתמים וקמטוטים כאחד. לטיפול זה אין תופעות לוואי, אולם חשוב מאוד לא למרוח את התכשירים באזור העיניים.

יש שיטות נוספות לביצוע פילינג, לרבות פילינג מכני המתבצע באמצעות תכשירים קוסמטיים עם גרגירים וגם פילינג בגלי רדיו או בלייזר, התורמים מאוד למיצוק העור ולטשטוש פגמים. על מנת לבחור את שיטת הטיפול המתאימה ביותר לעורך, חשוב מאוד להיוועץ ברופא עור או בקוסמטיקאית מקצועית.

אם לסכם –

יש כמה וכמה שיטות לביצוע פילינג בפנים, אולם כדאי להתחיל בטיפול רק לאחר אבחון מדויק של סוג העור והבנת היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

אבל, אם את לא בטוחה וחוששת מפני תופעות הלוואי של טיפולי הפילינג השונים, תמיד תוכלי לבחור באפשרות של פילינג טבעי ביתי: קחי כפית סוכר חום, שני תותים, חצי אפרסק וכף ברנדי, ערבבי את כל החומרים בבלנדר ועסי בעדינות את הפנים. התוצאות תהיינה, ברוב המקרים, מיצוק של העור ומראה הרבה יותר בריא.