בריאות האישה - כל עוד זה תלוי בך, תאמיני רק בעצמך

יש הרבה מאוד הבדלי גנטיקה בין גברים לנשים, אבל מעבר לדברים הברורים מאליהם, יש לא מעט דברים שנשים צריכות להתמודד איתם מבחינה פיזית.

לנשים יש כמה וכמה שלבים שגבר אפילו לא יכול לחשוב עליהם, למשל, שלב ההתבגרות הינו שלב קריטי אצל כל נערה שהופכת להיות אישה, הגדילה המואצת, המחזור ושלל שינויים פיזיקליים שונים שמשפיעים באותה מידה בצורה ישירה גם על השינויים הנפשיים, אומרים שנשים מתבגרות מהר יותר מגברים והסיבות שצוינו במאמר הן בדיוק הסיבות לנושא.

בדיקות גניקולוגיות סדירות שומרות על האישה ועל הבריאות שלה בצורה המינימלית ביותר, לדאוג שחלילה, לא יקרה דבר לאישה הוא עניין חשוב עד מאוד, במיוחד שלהבדיל (מן הסתם) מהגבר, האישה יכולה וצריכה להיות אם בשנים הבאות, מה שאומר שללא בריאות תקינה, יכולה האישה להפסיד את הזכות הגדולה להתחיל משפחה משל עצמה.

לבריאות

נשים יכולות וצריכות לשמור על הבריאות שלהן, הרבה מאוד נשים חושבות לפעמים שכושר הוא הסיוע היחידי האפשרי, אז קודם כל כמובן שלא, מעבר לכך שכושר הוא עניין של תזונה נכונה וכושר לפי תכנית פעולה אסטרטגית שנבנית על ידי מאמן מקצועי בתחום. בעזרת שמירה הגיינית שגרתית ו-ויטמינים איכותיים (אך ורק בהתייעצות עם רופא מומחה / רופא הבית שלך) אפשר להגביר קצת את קצב ההבנה והערכה לגוף שלך, הבריאות שלך תלויה רק בך למרות מה שנשים שומעות בתכניות טלוויזיה וברדיו, ברגע שאישה מחליטה שהיא לוקחת את הבריאות שלה לידיים - אף מאמן אישי לא יעשה את מה שאישה יכולה לעשות עבור עצמה.

לקראת ההריון - חומצה פולית ידועה בתור עזרה לא קטנה להיכנס למצב הריוני, כמובן, גם למען הבריאות וגם למען בריאות תינוקך החדש, יש לדעת להגיע לביקורים שגרתיים ותקופתיים (פעם בשבועיים / שלושה שבועות). ישנם לא מעט מקרים של תיקי בית משפט ותביעות על רשלנות רפואית בהריון בשל אי אבחונים, או במקרה הפחות נעים, אבחונים מוטעים מה שלפעמים עלול להביא אפילו לתינוקות שנולדים עם מום כמו פיגור שכלי ואז להשאיר את האם עם מצב לא נעים בעליל לאף אחד מהצדדים.

אסתטיקה ויופי מביאים שאלות חדשות

אין אישה כמעט שלא מטפחת את עצמה מא' ועד ת', העניין הוא שלכל פעולה כימית שכזו שיוצרת תכשירי איפור כאלו ואחרים - יש את התוצאות עם האפשרויות של תופעות הלוואי, נשים רבות מעידות על כך שלפני שהתחילו להתאפר בצורה קבועה הרגישו יותר קלילות, לא סתם, כאשר אישה היא לא מטופחת, מרגישה היא טבעית יותר אך כאשר פן האיפור נכנס לתמונה, האישה צריכה זמן להתרגל לכך ולהבין את התוצאות, רצוי גם כאן, להיבדק אצל רופאה להימנע מבעיות עם חומרים אלרגיים.

גיל המעבר ובכלל, גיל הזיקנה אצל הנשים מביא איתו בעיות חדשות כמו לכל בני האדם באשר הם, אצל הנשים, יש את הצורך להיות מטופחות למרות הגיל ומכך, יש להניח שההיגיינה האישית צריכה להיות מבוקרת יותר, אישה יכולה לעשות הרבה דברים שגבר לא יכול לעשות, עכשיו רק נשאר להוכיח את זה. שמרי על הבריאות שלך, זו את לפני הכל.

קישורים חיצוניים

ערך "רפואת נשים" – ויקיפדיה

אזור "בריאות האישה" באתר healthy.co.il